BitcoinBorsaHaberler
Öne Çıkan Haber

Bitcoin Borsası Binance’ye Türk Lirası Desteği Sonunda Geldi! – Komisyon Ne Kadar?

Binance'de Türk lirası geçidi Papara üzerinden yapılacak. Peki komisyon oranları ne? Türk borsalarından daha mı ucuz?

Binance, en sonunda bekleneni yaptı ve Türk lirası desteğini duyurdu. Artık BTC, XRP ve ETH alımlarında Türk lirası geçidi Papara aracılığı ile sunulacak. Dünkü haberimizde de belirttiğimiz gibi Binance CEO’su Changpeng Zhao, Türk lirası desteğine yeşil ışık yakmıştı.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance Türk Lirasına Yeşil Işık Yaktı

Papara Hesabına Sahip Olmak  Şart!

Türk lirası desteğinden yararlanabilmeleri için kullanıcıların Papara hesabına sahip olmaları gerekiyor. Papara, nakit para ve kartların yerine kullanabilen ve 7/24 ücretsiz para transferi gibi özellikleriyle bir cüzdandan daha da fazlasını yapabilen bir platform.

Kullanıcıların şu an sadece kripto para almaları mümkün, henüz satış imkanı yok. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), ve XRP işlemlerinde direk Türk lirası kullanabilecekler.

Türk Lirası İle Şuanda Bazı Kripto Paralar Alınıp Satılabilir

Şuan için BTC, ETH ve XRP alım ve satımlarında Türk lirası desteği için Papara ile ortaklığa giden Binance’nin ilerleyen dönemlerde daha çok kripto parayı eklemesi bekleniyor.

An itibarı ile Papara cüzdanınızdan Binance’ye 1 ila 50.000 TL ye kadar tek seferde para yatırılabiliyor.

Binance’in TL desteğinin beklenenden erken gelmesi kripto para piyasasının Türk yatırımcı ve kullanıcılarına sanılandan fazla önem verdiğini gösteriyor.

Komisyonlar Ne Kadar?

Şuan kripto para alma ve satma işlemleri yapılırken Binance tarafından binde 1 komisyon alınıyor. Yani 1000 TL’lik kripto para satın alma işlemi için 1 Türk lirası komisyon veriliyor.

Ancak Türk lirasının sisteme yatırılma işlemi için yüzde 1 komisyon işlemi alınıyor. Yani 10.000 Türk lirası Binance’ye yatırmak isterseniz 100 TL komisyon vermiş olacaksınız. Yatırma ve çekme masraflarının biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Türk yatırımcılar için büyük bir fırsat olan bu son gelişme rekabeti artırıp borsaların komisyon vb. ücretlerde indirime gitmesini sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu