BorsaHaberler

Binance Türkiye, Ortaya Çıkan İddialara Yanıt Verdi: Olayın Aslı Ne?

Binance Türkiye'nin son açıklamalarını aktardık.

Geçtiğimiz günlerde Binance TR kullanan bir yatırımcının 240.000$’ının ortadan kaybolmasıyla ilgili olayda yeni gelişmeler var.

Binance TR sosyal medyada dolaşan bazı iddialara yönelik açıklama yaparak, 240.000$’ın kaybolmasında mağdurun kişisel kusuru olduğunu, tüm güvenlik adımlarının sorunsuz olarak geçildikten sonra işlemin yapıldığını aktardı.

“Binance TR’ye haciz geldi, ofis boşmuş” gibi iddialara da yanıt veren kurum, pandemi nedeniyle evden çalışma sistemine geçtiklerini, icra sürecinden de haciz için gelindiğinde haberlerinin olduğunu paylaştı.

Binance TR’nin açıklaması şu şekilde:

“Değerli Kullanıcılarımız,

Binance TR hakkında, bugün bazı yayın organlarında ‘Dünyanın en büyük kripto para borsasına haciz geldi’ başlığıyla yer alan iddialara ilişkin sizleri ve kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Öncelikle, çıkan haberde yer alan bilgi ve açıklamaların tamamının gerçek dışı olduğunu bildirmek isteriz.

Habere konu olayla ilgili Şirketimizce yapılan araştırmada; adı geçen müşterinin “buharlaştığını iddia ettiği tutarın” kendi rızasıyla transfer edilmiş olduğunu, bu kişinin şirketimizde bu işlem nedeniyle herhangi hak ve alacağının bulunmadığını; transfer işleminin tamamen kendi bilgisi ve rızasıyla yapıldığı, işlem yapılırken, işlemin gerçekleşmesi için gerekli olan ve sadece müşterinin bildiği bilgilerin kullanıldığı, yine bu işlemlerin müşterinin hakimiyet alanında bulunan araçlar ile yapıldığı ve bütün güvenlik prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirildiği anlaşılmış ve bu konuda müşteriye ve ilgili makamlara gerekli bilgiler iletilmiştir. Bu nedenle, ilgilinin Şirketimizden bilgi alamadığı iddiaları gerçek dışıdır.

İlgilinin iddiası çerçevesinde bir mahkemeden teminat vererek almış olduğu bu haksız tedbir kararından bugün tedbirin uygulanması suretiyle haberdar olunmuştur. Mahkemenin Şirketimizden bilgi talep etmesiyle birlikte bu haksız tedbir kararının kaldırılacağına inanmaktayız. Ayrıca, bu karar geçici bir tedbir niteliğinde olup henüz mahkeme bizden konuya ilişkin bilgi ve belge de istememiştir. İlerleyen günlerde karara karşı gerekli itiraz süreçlerinin işletileceğini ve yasal haklarımızın kullanılacağını ifade etmek isteriz.

Bununla birlikte, Şirketimizin kayıtlı bulunduğu ve Türkiye’nin sayılı şirket ve bankalarının temsilciliklerinin de yer aldığı aynı adreste faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtmek isteriz. Şirketimiz, yüzlerce çalışanının sağlığına verdiği önemle pandemide uzaktan çalışılması kararı almıştır. Ancak, hukuki sürecin haber alınması akabinde Şirket avukatımız adresimize intikal etmiş ve sürece iştirak etmiştir. Bu nedenle ‘Şirket merkezinde Şirketi temsil eden kimsenin bulunmadığı’ iddiası da gerçek dışıdır. Bu konuda icra müdürlüğü tutanağının incelenmesi gerçeğin ortaya çıkması için yeterli olacaktır.

Yine haberde geçen, Şirketin banka hesaplarının boş olduğu iddiası da tamamen gerçek dışıdır. Zira, ülkemizde çalıştığımız bütün bankalardaki hesaplarımız aktif durumda olup iddiaya konu tutarı fazlasıyla karşılayacak bakiye mevcuttur.

Bu asılsız haber nedeniyle bütün ilgililer hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı ve kendileri hakkında en kısa süre içerisinde yasal işlem başlatacağımızı; ayrıca, bu tedbire karşı da gerekli yasal yollara başvuracağımızı saygılarımızla bilgilerinize sunarız.”

Söz konusu mahkeme kararı da şu şekilde:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu