Kripto HaberleriHaberlerBinance'den Hackerleri Yakalatana Para Ödülü

Binance’den Hackerleri Yakalatana Para Ödülü

Takip et

Dünyanın en büyü kripto para borsalarından olan Binance, geçtiğimiz hafta hackerlerin saldırısı ile gündeme oturmuş ve beraberinde kripto para birimlerinde ciddi düşüş yaşanmıştı. Binance hacklenemese de 3. parti yazılımlarda kullanılan API keyler ele geçirilmiş ve kullanıcıların al-sat emirleri değiştirilmişti.

Şirket yetkilileri bugün yaptığı resmi açıklama ile, bu suça karışan kişileri ihbar eden edenlere 250 bin dolar (960 bin ₺) para ödülü vereceği ifade etti.

Yapılan açıklamada:

“Güvenli bir kripto topluluğu olabilmek için yalnızca sistemimizi savunmakla kalamayız. Hack olayları gerçekleşmeden önce aktif bir şekilde saldırıyı engellemeliyiz. 7 Mart’ta Binance aleyhindeki hack girişimi her ne kadar başarılı olmasa da geniş çaplı bir organize olduğu açıktı. Bunu görmezden gelemeyiz.”

Ödülü Binance’nin kripto parası olan Binance Coin (BNB) ile vereceğini ifade eden borsa yetkilileri, bu ödülü hackerleri yakalatan ilk kişiye vereceklerini açıkladı. Eğer bir kaç kişi tarafından ihbar gelirse ödülün pay edilebileceği ifadelerine de yer verildi.

Olası Hacklenme İhitmaline Karşı Rezerv

Ayrıca gelecekte olan hack saldırılarına karşı zararı karşılamak için rezervlerinde 10 milyon dolar bulundurduklarını ifade eden şirket, bu girişime katılmaları için başka borsa işletmelerini de davet ettiklerini açıkladı.

Açıklama metnini, paranızı korumak her zaman en büyük önceliğimizdir açıklamasıyla bitiren Binance, bu süreçte kendilerine destek verenlere teşekkür etmeyi de unutmadı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları