BitcoinHaberler

Binance’den Janet Yellen Hamlesi Geldi! “Bitcoin (BTC) Regülasyonlarına Hazırlanıyoruz!”

Binance regülasyonlara sıkı hazırlanıyor.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları ABD’den ve diğer büyük devletlerden gelecek regülasyon haberlerinin tedirginliğini yaşarken dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, eski regülatörleri yönetim kadrosuna dahil ederek hazırlıklarını hızlandırıyor.

Binance tarafından yapılan duyuruda, 1989 yılında G-7 ülkeleri tarafından OECD bünyesinde kurulan Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu’nun (FATF) eski yöneticileri Rick McDonell ve Josee Nadeau’nun yasal danışman olarak atandıklarını belirtti.

ABD’nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen yakın bir tarihte kripto paraların kara para aklama ve terörizmin finansmanında kullanılmasından dolayı endişe duyduğunu ifade etmişti.

ABD’li bir çok yöneticinin kripto paraların bu yönüne vurgu yapması, gelmesi muhtemel regülasyonların özelikle bu alana ilişkin olacağı konusunda bir fikir birliği oluşturdu.

Binance tarafından yapılan açıklamada bu hususa vurgu yapılarak; “McDonell ve Nadeau, Binance’nin kara para aklamayı önleme (AML) ve terörizmin finansmanı (CFT) çabalarını daha da güçlendirmek ve dünya çapındaki düzenleyici kurumlar ve kanun uygulayıcı kurumlarla daha güçlü ilişkiler kurma hedefini desteklemek için Binance’e katılıyor. Binance danışmanları McDonell ve Nadeau, organizasyonun uluslararası AML / CFT programlarını desteklemenin yanı sıra düzenleyici politikalar hakkında stratejik rehberlik sağlamaya odaklanacak.” denildi.

Binance’ın kadrosuna dahil ettiği iki isim de uluslararası suçların önlenmesi konusunda Birleşmiş Milletler dahil bir çok kurumda üst düzey görev yapmış, bu alanda tanınmış ve saygın isimler. Bu durum Binance’in regülasyon işini sıkı tuttuğunun bir göstergesi.

Binance ABD’den gelecek regülasyon dalgasına hazırlık yaparak bu düzenlemelerden en az etkilenecek borsa olmanın temellerini hazırlıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu