Binance CoinHaberler

Binance Üzerinden Piyasayı Korkutma Hamleleri Devam Ediyor!

Binance, hem Tayland hem Cayman Adaları tarafından uyarıldı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, piyasada manipülasyon yapmak isteyenlerin her zaman hedefinde oluyor. Genellikle eski veya asılsız haberler ile Binance üzerinden korku pompalamak isteyenler çokça kez karşımıza çıkıyor.

Bu bağlamda Binance kısa süre önce regülatörlerden aldığı uyarılarına yenilerini ekledi.

Binance’in resmi olarak kayıtlı olduğu Cayman Adaları’nın menkul kıymet regülatörü CIMA, bu konuda uyarı yayınlayan ilk kurum oldu. CIMA, lider kripto para borsasına yönelik soruşturma başlatıldığını ve herhangi bir regülasyon ihlali olup olmadığının araştırılacağını vurguladı.

Tayland ve Cayman Adaları, Binance’e Karşı!

CIMA’nın açıklamasından sonra ise Tayland’ın menkul kıymetler ve borsa komisyonu benzer bir açıklamada bulundu. Tayland’ın menkul kıymet regülatörü SEC, bugün yayınladığı açıklamada Binance’e karşı resmen suç duyurusunda bulundu. Binance’in lisans olmadan hizmet vermesine yönelik soruşturma başlatan Tayland’ın finansal denetleyicisi, borsanın kendi İnternet sitesi üzerinden “emirleri eşleştirerek” bunu yaptığını vurguladı.

Binance’in bunu yaparak Tayland içerisindeki yatırımcılara hizmet verdiğini belirten yetkililer, daha önce Nisan ayında Binance’e uyarıda bulunduklarını da hatırlattı. Binance’in bu konuda yazılı cevap vermesi istenmesine karşın hiçbir cevap vermediği iddia ediliyor.

Tayland içerisinde sadece lisanslı  kripto para borsalarının hizmet verebileceğini belirten yerel yetkililer, yasalara göre buna uymayanlara ceza verileceğini vurgulamakta.

Binance birkaç gün önce de hem Kanada hem de İngiltere’nin finansal regülatörlerinden uyarı almıştı ancak bu iddiaların da piyasaya yansıtıldığı gibi olmadığı anlaşılmıştı.

Tüm bunlardan sonra kripto para borsasının kendi coini olan BNB ise son birkaç gündür düşüş yaşıyor ve an itibariyle 283 dolardan işlem görüyor. Binance ile ilgili bu belirsizlik aslında piyasanın genelini de etkilemekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu