Borsa

Binance’e Bir Uyarı da İtalya’dan Geldi: Binance Konu Hakkında Açıklama Yayınladı

Binance, İtalya'nın regülatörü tarafından uyarıldı.

Binance, birbiri ardına gelen kötü haberlere bugün Visa ve Mastercard cephesinden gelen iyi haber ile ara verdi. Son dönemde birçok ülke ve bunların finansal regülatörleri tarafından uyarılan Binance, Visa ve Mastercard’ın desteğini ise kaybetmedi.

İlgili Haber
Baskılara Boyun Eğmediler! Visa ve Mastercard'tan Binance'e Destek!

Binance Bir İyi Bir de Kötü Haber Aldı

Ödeme devleri Visa ve Mastercard Financial Times’a verdikleri demeçte, Binance üzerindeki regülatör baskısının farkında olduklarını ancak şimdilik bu durumu izlemekle yetineceklerini ifade ettiler. Bu açıklamanın hemen devamında ise İtalya’nın finansal regülatöründen sert bir uyarı geldi. İtalya’nın finansal düzenleyicisi CONSOB, Binance’in ülke içerisinde hizmet vermeye yetkili olmadığını ifade etti.

CONSOB tarafından yayınlanan uyarıda Binance’in hiçbir ürününün kendi onayları doğrultusunda kullanıcılara sunulmadığı belirtilmekte. Binance, 2018 yılından beri İtalya içerisinde hizmet veriyor. CONSOB ise kısa süre önce konu hakkında benzer bir açıklama yayınlayan İngiltere’nin finansal düzenleyicisi FCA’nın izinden gidiyor.

FCA, Binance Markets Limited’ın ülke içerisinde hizmet vermesini resmen yasaklamıştı. Firmanın ülke içerisinde lisansa sahip olmadığını vurgulayan FCA, devamında ise birçok bankanın benzer adımlar atmasına yol açtı. Barclays ve Santander, bu açıklama sonrasında Binance’e yönelik para transferlerini engellemeye başladı ve FCA’nın kararını gerekçe olarak gösterdi.

Binance şu an için Sterlin çekim işlemlerinde yeni bir kanal bulamadı ve birçok kullanıcı bu konuda tepkisini ortaya koymakta. Buna rağmen Binance’in hala ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olduğu ise bilinen bir gerçek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim

Dayan binance bunların hepsi bitecek dünyada ki bir çok insan tarafindan kabul görmüşken bunun önünü kesmek devletlerin yaptığı en anlamsız şey.

Anonim

Binance seni seviyoruz


Başa dön tuşu