Haberler

Binance’in Son Listelemesi, Ciddi Anlamda Tepki Çekti!

Binance'in Mantra Dao listelemesi, kurucunun karanlık geçmişi nedeniyle eleştiri aldı.

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklamada DeFi protokolü Mantra DAO’yu (OM) listelediğini açıkladı. Söz konusu DeFi protokolü mortgage, kredi ödemesi ve ağlar arası alım satım hizmeti vermekte. Ethereum ağı tabanlı olan ancak Binance Smart Chain üzerinde de kullanılan OM’un listelenmesi ise ciddi anlamda tepki çekti.

Mantra Dao Listelemesi, Şüphe Yarattı

Wu Blockchain tarafından paylaşılan gönderide, Çin içerisindeki kripto para topluluğunun bu projeyi dolandırıcılık olarak gördüğü ifade edildi. Projenin daha önceki kurucularının kumarhane açtığı ve ekibin büyük bir kısmının da dolandırıcılıkla sonuçlanan ICO projeleri ile ilişkili olduğu belirtiliyor.

Mantra Dao bu sebeple Çin topluluğunda pek iyi bir üne sahip değil ve Binance’in listelemesi de tepkilerin artmasına yol açtı.

Aslında bu tepkilerin kısa süre önce insanları dolandıran Binance Smart Chain tabanlı Meerkat Finance projesinden sonra da arttığı görülüyor. Meerkat Finance’in yatırımcıların 32 milyon dolarını rug pull yaparak ele geçirdiği vurgulanmakta.

Binance ise listeleme araştırma komitesinin 5 üyeden oluştuğunu ve her bir noktanın değerlendirilip listelemenin daha sonra yapıldığını vurgulamakta. OM’un listelenmesi ise Çin içerisindeki kripto para sektörü için bile sürpriz oldu.

Mantra Dao, son günlerde adından sıklıkla söz etse de Çin dışındaki piyasalarda bunun kirli geçmişi daha önce pek fazla bilinmiyordu. Bu listeleme ise OM için iyiden çok kötü etki bırakmış olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu