Altcoin

Binance’te Listelenen Bu Altcoinde “Rug Pull” Dolandırıcılığı Alarmı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'te listelenen bu altcoin için "rug pull" dolandırıcılığı alarmı verildi.

Kripto para piyasasında son dönemde artan dolandırıcılık vakalarına bir yenisi daha eklenmiş olabilir. Sosyal medyada yer alan iddialara göre JasmyCoin (JASMY) isimli altcoinin geliştiricileri “rug pull” adı verilen dolandırıcılık yöntemi ile bu kripto paranın değerini yavaş yavaş düşürerek kendileri zenginleşiyor.

“Rug pull” dolandırıcılık yönteminde bir kripto para projesinin geliştiricileri, projenin değerinin artmasından sonra satış işlemlerini kapatarak elde ettikleri parayla kaçıyorlar.

“Altcoinin Geliştiricileri Milyarlarca Coin Satışı Yaptı”

Sosyal medya kullanıcıları, JasmyCoin’in Blockchain üzerindeki hareketlerini izledi ve düzenli olarak 500 milyon token satışı yapıldığını tespit etti. Bununla birlikte Blockchain üzerindeki kayıtlarda son aylarda toplamda milyarlarca coin satışı yapıldığı gözleniyor. Kullanıcılar ayrıca Coin Market Cap üzerinde altcoinin sirkülasyondaki miktarının 4.75 milyar adet olduğu bilgisinin de yanlış olduğunu belirtti.

Mevcut durumda 60 milyon dolardan fazla piyasa değerine sahip olan JASMY, bu yazının yazıldığı anlarda 0.012 dolardan işlem görüyor.

JASMY’nin son bir yılda gerçekleştirdiği fiyat hareketleri.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında 5 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kıran altcoin bugünlerde ise sürekli olarak düşüş yaşamasıyla dikkat çekiyor. JASMY token, rekor düzeyinden tam olarak %99.74 değer kaybetmiş.

Bununla birlikte projenin web sitesinden de olayla ilgili bir açıklama geldi. Çok sayıda imla hatasını içeren açıklamada şirket, kripto paraları satan kişilerin kendileriyle bağlantıları olmadığını iddia etti.

İddiaların yayılması üzerine altcoinin fiyatındaki düşüş ivme kazandı. Projenin Binance gibi büyük kripto para borsalarında listelenmesi de dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu