Haberler

Binance’ten Büyük Hizmet: Tokenleştirilmiş Hisse Senedi Alım Satımları Başladı

Binance, önde gelen şirketlerin tokenleştirilmiş hisse senetlerinin alım satımlarına başladı.

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, BNB’nin bugün yaşadığı rekor fiyat artışından başka bir gelişme ile de gündemde. Binance tarafından yayınlanan güncel bir açıklamada, borsanın artık tokenleştirilmiş hisse senedi alım satım hizmeti vereceği vurgulandı. Almanya merkezli yatırım şirketi Digital Assets AG ile ortaklık imzalayan Binance, tokenleştirilmiş hisse senetleri için hiçbir işlem ücreti almayacak.

İlgili Haber  Binance Coin (BNB) Rekor Üzerine Rekor Kırıyor: ETH'yi Geçebilecek mi?

Binance, Tesla Hisselerini Listeledi

Binance’in listeleyeceği her bir kripto paranın halka açık şekilde listelenen bir şirketin hissesini temsil edeceği belirtildi.

Bu kripto para karşılığında ise tam olarak o değere denk gelecek kadar hisse senedi alınacak ve bunlar tamamen teminatlı olacak. Listelenen ilk token ise Tesla’nın hisse senedi oldu.

Binance, yayınladığı basın açıklamasında Almanya tarafından lisans verilen yatırım şirketi CM-Equity AG’nin de buna katkı sağladığı belirtildi.

Binance Stock Tokens isimli hisse senedi tokenleri aynı zamanda kullanıcılara belirli ödemeler yapılmasını sağlayacak. Buna rağmen hisse senedi tokenlerinin direkt olarak hisse senedi olarak görülmemesi gerektiği ve kullanıcılara yine de söz konusu hisse senetlerinin fiyat hareketlerine maruz kalma şansı vereceği açıklandı.

Binance bünyesinde hisse senedi almak için ise tek bir hisse senedi alma şartı olmayacak ve bunlar aynı 0,10 BTC alır gibi daha küçük bölümlere ayrılıp alınabilecek.

Tesla ile başlayan Binance, ilerleyen tarihlerde ise farklı şirketlerin hisselerini tokenleştirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu