Altcoin

Bir Altcoin Platformu Daha Hacklendi, Fiyatı Çakıldı: Kayıp Milyonlarca Dolar!

Son günlerde artan hack olaylarına bir yenisi daha eklendi. Altcoinin fiyatı saldırının ardından büyük değer kaybetti.

Kredi odaklı bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu olan Inverse Finance, Cumartesi günü görünüşe göre bir hack olayının kurbanı oldu.

Yaklaşık olarak 15 milyon dolar değerindeki kripto para saldırganlar tarafından çalındı. Saldırının ardından altcoinin fiyatında büyük düşüş yaşandı.

Söz konusu hack olayı, Blockchain analiz şirketi PeckShield tarafından duyuruldu.

Altcoin Geliştiricileri Hack Olayını Doğruladı

PeckShield’ın açıklamasının ardından Inverse Finance ekibi olayı doğruladı ve şu anda olayla ilgilendiklerini, resmi açıklama için beklenmesi gerektiğini söyledi.

DeFi platformunun yönetim dalı olan InverseDAO’nun Discord kanalında da benzer bir mesaj yayınlandı.

Hackerların gerçekleştirdiği Blockchain işleminin detayları.

Blockchain verileri incelendiğinde bahsi geçen hack olayının bugün Türkiye saati ile 14:00 sularında yaşandığı anlaşılıyor.

Çalınan altcoinlerin Ethereum, Wrapped Bitcoin ve DAI olduğu açıklandı. Çalıntı kripto paralar Blockchain ağı üzerinde incelendiğinde saldırganların çaldıklarını Tornado Cash isimli platforma gönderdikleri anlaşılıyor.

Tornado Cash, genellikle kötü niyetli kişiler tarafından Ethereum ağındaki Blockchain işlemlerinin izlenmesinin önüne geçmek amacıyla kullanılıyor.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

Saldırı Nasıl Gerçekleşti?

Analizlere göre hack olayı, saldırganların INV altcoinin fiyatını manipüle etmesinden sonra gerçekleştirebildi.

INV, Inverse Finance platformunun yönetim tokeni olarak biliniyor. Hackerlar, saldırılarına başlamadan önce SushiSwap üzerinden INV ile 500 Ethereum’u takas etti.

Platformun kripto parası INV’nin düşüşünü gösteren günlük fiyat zaman grafiği.

Bununla birlikte saldırı haberlerinin ardından altcoinin fiyatında büyük bir düşüş yaşandı. Saldırganların SushiSwap üzerindeki hamlesi sonrası 379 dolardan 614 dolara kadar yükselen kripto para, saldırının ardından büyük değer kaybederek 245 dolara kadar geriledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu