HaberlerKripto Para

Bir DeFi Platformu Daha Hack Saldırısına Uğradı: Milyon Dolarlık Kayıp Var!

Bir merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu daha kripto para hackerlarının kurbanı olduğunu duyurdu. Yüklü miktarda kayıp var.

Inverse Finance isimli bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü, yaşanan flaş kredi saldırısında hacker’lara 1.2 milyon dolar kaptırdı.

Dikkat çekici bir şekilde Inverse Finance Nisan ayında da 15 milyon dolarlık bir saldırının kurbanı olmuştu.

İlgili Haber
Bir Altcoin Platformu Daha Hacklendi, Fiyatı Çakıldı: Kayıp Milyonlarca Dolar!

53 Bitcoin ve 100.000 USDT Hacker’ın Eline Geçti

Bugünkü olayda, zincir üzerindeki verilere göre, bilinmeyen bir saldırgan 27.000 wrapped Bitcoin (yaklaşık 579 milyon dolar değerinde) kullanarak bir flaş kredi saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıya uğrayan fonlar arasında 53 Bitcoin ve 100.000 USDT bulunuyordu.

Blockchain verilerinin daha ayrıntılı analizi, saldırıya uğrayan fonların Ethereum ağında popüler bir kripto para işlem karıştırıcısı olan Tornado Cash’e gönderildiğini gösteriyor.

Olayla ilgili olarak ilk açıklamayı yapan güvenlik şirketi PeckShield, Inverse Finance platformunun bu saldırıdaki kaybının 1.2 milyon dolardan fazla olabileceğini söyledi.

Flaş Kredi Saldırıları DeFi Sektöründe Baş Ağrıtmaya Devam Ediyor

Flash Krediler, ödünç alınan meblağın aynı işlemde iade edilmesi şartıyla alınan kredilerdir. Flash krediler arbitraj ticareti ve sermaye verimliliğini artırmak için kullanılsa da, hackerler bunları oracle olarak bilinen DeFi fiyat veri akışlarını manipüle etmek ve dolandırıcılık yapmak için kötüye kullanıyor.

Güvenlik şirketi PeckShield, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Saldırı, fiyat oracle manipülasyonu aracılığıyla gerçekleşti, manipülasyon sırasında LP token fiyatını hesaplamak için kullanılan havuzdaki varlıkların bakiye bilgileri kötüye kullanıldı. Havuzdaki rezervlerin miktar bilgisini çarpıtmak için flaş kredi saldırı gerçekleştirildi.”

Kripto piyasasındaki hack olaylarının son dönemlerde yükselişe geçmesi özellikle ABD’li düzenleyiciler için endişe kaynağı oluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baki

HACK onlardan onlarda bizden çalar TERRA LUNA BİNANCE GİBİ


Başa dön tuşu