AltcoinHaberler

Bir DeFi Platformu Daha Hackerların Kurbanı Oldu: Kayıp 80 Milyon Dolardan Fazla!

DeFi dünyasının başı hackerlar ile dertte. Bir platform daha hackerlar tarafından saldırıya uğradı ve 80 milyon dolar kaybedildi.

DeFi ekosisteminde güvenlik taramaları yapan bir platform olan BlockSec, Rari Capital ve bağlantılı stablecoin platformu Fei Protocol’ün hacker saldırısına uğradığını açıkladı.

DeFi platformlarının kayıplarının 80 milyon doların üstünde olduğu bildirildi. Hackerların platformlardaki “re-entrant” açığını kullanarak varlıkları kendi cüzdanlarına aktardığı öğrenildi.

Saldırılar DeFi Platformunun Resmi Twitter Hesabından Doğrulandı

Bununla birlikte Fei Protocol’ün resmi Twitter hesabından da yapılan saldırılar doğrulandı. Rari Fuse havuzlarında bir açığın hackerlar tarafından suiistimal edildiğini açıklayan şirket sorunun kaynağını bulduklarını ve daha fazla zararın önlenebilmesi için tüm ödünç alım işlemlerinin durdurulduğunu söyledi.

Buna ek olarak şirket hackerlara anlaşma çağrısında bulundu. 80 milyon dolarlık varlığı çalmayı başaran hackerlara şirket 10 milyon dolarlık ödül karşılığında varlıklarını iade etmesini istedi. Bilindiği üzere Blockchain teknolojisi sayesinde yapılan tüm işlemler herkes tarafından görülebileceği için hackerların çaldıkları kripto paraları bir borsaya gönderip dolara çevirmesi çok zor olacak.

Fei Protocol bunun yerine hackerlara 10 milyon dolarlık bir ödül önerdi ve tekliflerinin kabul edilmesi durumunda hackerların herhangi bir yasal sorun ile karşılaşmayacakları belirtildi.

Saldırıyı kimin gerçekleştirdiği henüz bilinmiyor.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce Axie Infinity bağlantılı Ronin ağı saldırıya uğramış ve 625 milyon dolarlık kripto para hackerlar tarafından çalınmıştı. Bu saldırının arkasında Kuzey Koreli hackerlar olduğu iddia edilmişti.

İlgili Haber
ABD Hazine Bakanlığı, 625 Milyon Dolarlık Ronin Saldırısının Arkasındaki Ülkeyi Açıkladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu