Kripto HaberleriBorsaBir Kripto Para Borsası Daha ABD'den Çekileceğini Duyurdu: XRP'yi de İlgilendiriyor!

Bir Kripto Para Borsası Daha ABD’den Çekileceğini Duyurdu: XRP’yi de İlgilendiriyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

XRP üzerine odaklanan ve çeşitli finansal hizmetler sunan bir kripto para borsası olan Bitrue, düzenleyici belirsizlik nedeniyle artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilere hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Kripto Para Borsasının ABD’den Çekilme Nedeni Olarak Düzenleyici Belirsizlik Gösterildi

Borsa, kararını sosyal medyada paylaşan kullanıcılarından birine gönderdiği bir e-postayla açıkladı.

Söz konusu e-postada şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Kullanıcı,

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Maalesef bölgenizdeki mevzuat belirsizliği nedeniyle şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet sunamıyoruz.

Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Anlayışınız için çok teşekkür ederiz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İyi günler dileriz!

Saygılarımızla”

E-postada hizmetin ne zaman sonlandırılacağı ya da mevcut ABD müşterilerinin fon ve hesaplarına ne olacağı belirtilmiyor. Ayrıca, etkilenen kullanıcılar için herhangi bir alternatif platform ya da seçenekten de bahsedilmiyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Yetkililer Terra (LUNA) Yöneticilerinin 160 Milyon Dolarlık Varlığına El Koydu!

Bitrue, Ripple ağının yerel para birimi olan XRP’yi destekleyen önde gelen kripto borsalarından biri. Ayrıca spot ticaret, vadeli işlem ticareti, kaldıraçlı ETF’ler, krediler ve faiz kazandıran ürünler gibi çeşitli özellikler de sunuyor. Web sitesine göre, Bitrue 4 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 1 milyar doların üzerinde günlük işlem hacmine sahip.

Bitrue’nun ABD’den çekilmesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık 2020’de Ripple’a karşı dava açmasından bu yana yasal sıkıntılar ve belirsizlikle karşı karşıya olan XRP meraklıları ve yatırımcıları için bir aksaklık oldu.

SEC, Ripple ve yöneticilerinin XRP’yi kayıtsız menkul kıymet olarak sattığını ve federal yasaları ihlal ettiğini iddia ediyor. Ripple iddiaları reddediyor ve XRP’nin bir menkul kıymet değil dijital bir para birimi olduğunu savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları