Kripto HaberleriBorsaBir Kripto Para Borsası Daha Radikal Bir Karar ile Kanada Pazarından Çekildiğini...

Bir Kripto Para Borsası Daha Radikal Bir Karar ile Kanada Pazarından Çekildiğini Açıkladı

Kanada'daki düzenleyici ortamın zorlaşmasından dolayı bir kripto para borsası daha ülkeden çekilme kararı aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler bir kripto para borsası ve ticaret platformu olan Bybit, ülkedeki son düzenleyici gelişmeler nedeniyle Kanada’daki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Borsa, Kanada’daki ilgili tüm kural ve düzenlemelere her zaman uymayı amaçladığını, ancak Kanadalı müşteriler için ürün ve hizmetlerinin kullanılabilirliğini askıya almaya karar verdiğini söyledi.

Duyuruya göre Bitcoin borsası Bybit, 31 Mayıs 2023, TSİ 11:00’den itibaren Kanada’da ikamet edenlerden ve bu ülke vatandaşlarından yeni hesap başvurularını kabul etmeyi durduracak.

Mevcut Kanadalı müşteriler de 31 Temmuz 2023, TSİ 11:00’den sonra tüm ürün ve hizmetler için yeni para yatırma işlemi yapamayacak, yeni sözleşmelere giremeyecek veya mevcut pozisyonlarını artıramayacak.

İlgili Haber
Analiz Şirketi Bu Altcoinde Şüpheli Balina Alarmı Verdi: "Fiyatı Manipüle Ediyor Olabilir"

Borsa, Kanadalı müşterilerini pozisyonlarını tasfiye etmek ve yönetmek için 30 Eylül 2023, TSİ 11:00 saatine kadar adım atmaya çağırdı, aksi takdirde tüm marj ürünlerindeki ve türev sözleşmelerindeki açık pozisyonları tasfiye edilecek ve fonlar çekilebilir hale getirilecek.

Bybit, bu kararın neden olduğu her türlü rahatsızlıktan üzüntü duyduğunu ve gerekli güvenlik önlemlerini sürdürürken tüm kripto meraklılarına daha güvenli ve sürdürülebilir bir ticaret deneyimi sunmaya kararlı olduğunu söyledi.

Kanada kısa bir süre önce kripto şirketleri için kripto varlık ticaret platformlarını çeşitli durum tespiti kontrollerinden geçmeyi içeren yeni bir kılavuz yayınlamıştı. Bitcoinsistemi.com olarak duyurduğumuz üzere, benzer şekilde Binance de Kanada’daki faaliyetlerini durdurmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay