HaberlerKripto Para

Bir Merkez Bankası’ndan Daha Kripto Para Açıklaması Geldi!

Sudan Merkez Bankası vatandaşları kripto para kullanımı konusunda uyardı.

Günden güne farklı bir bakış açısı kazanan kripto para birimleri El Salvador gibi bazı ülkelerde yasal hale getirilirken Hindistan gibi bazı ülkeler de riskli varlıklar olarak görülüp yasaklayıcı tedbirlerle karşı karşıya kalıyor.

Son olarak, Sudan’ın haber kuruluşu SUNA’nın haberine göre, Sudan Merkez Bankası (CBOS) kripto paraların yüksek riskli varlıklar olduğunu, değerlerini kaybetme riski olduğunu söyledi.

Ülke vatandaşlarını kripto para yatırımlarına ve kullanımına karşı uyaran Sudan Merkez Bankası, kripto paraların finansal suçlarda kullanılabileceğine dikkat çekti.

Kripto paraların ülkedeki mevcut düzenlemelerde para veya mülk olarak sınıflandırılmadığını belirten CBOS, vatandaşların kripto para kullanımında yasal sıkıntılar olabileceğini ifade etti.

SUNA haberinde ülkede kripto kullanımının hızlanıp hızlanmadığı net olmadığını ancak merkez bankasının son zamanlarda sosyal medya aracılığıyla kripto para ticaretinin yaygınlaştığını fark ettiğini söyledi.

İnsan Hakları Vakfı’nın baş strateji sorumlusu Alex Gladstein twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu, ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle Bitcoin gibi kripto para birimlerine yönelen vatandaşlara bir uyarı .” dedi.

Zira Ekim 2021’de yaşanan askeri darbeden sonra Sudan’da enflasyon %360 arttı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu