Kripto HaberleriAltcoinBir Ülke Bu Altcoini Resmi Para Birimi İlan Etmeye Hazırlanıyor: Bitcoin (BTC)...

Bir Ülke Bu Altcoini Resmi Para Birimi İlan Etmeye Hazırlanıyor: Bitcoin (BTC) Değil!

Takip et

Kripto para dünyasında mevcut durumda yalnızca El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi olarak ilan etmiş durumda.

Bunun dışında altcoinler için de zaman zaman bazı girişimler oluyor. Daha önce St. Kitts ve Nevis başbakanı Bitcoin Cash (BCH) altcoini için 2023’te resmi ödeme aracı olarak ilan etme planlarını açıklamıştı.

Justin Sun, Sint Maarten İsimli Ada Ülkesinin Tron (TRX) Altcoinini Resmi Para Birimi İlan Edeceğini İddia Etti

Son gelişme olarak ise Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, Sint Maarten isimli ada ülkesinin Tron’u resmi para birimi olarak kabul etme planları olduğunu açıkladı.

Bununla birlikte Justin Sun’ın paylaştığı yerel gazete haberinde resmi para birimi olarak ilan etme şeklinde açıkça bir ibare bulunmuyor.

İlgili Haber
Binance Bu Altcoinin Fiyatını Göstermeye Başladı: Listeleme Mi Geliyor?

Sun gelişmeyi Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“TRON için bir dönüm noktası daha! Sint Maarten’in TRON’u resmi ödeme aracı olarak kabul etmesi, dünya çapında blok zincirinin benimsenmesine yönelik çabalarımız için bir başka başarıya işaret ediyor.”

Sint Maarten yerel haber kaynaklarında ise gelişme şöyle aktarıldı:

“Maarten’de blok zinciri teknolojisinin sorumlu bir şekilde kullanılmasını teşvik ederken yerel ekonomiyi ilerletmeye yönelik Brison’un önceki çağrısının bir devamı olarak, Birleşik Halk Partisi Lideri Milletvekili Rolando Brison, “tekerleği yeniden icat etmeyeceğini” ve yakın zamanda Tron’u resmi blok zinciri olarak kabul eden Dominika adasına ve Doğu Karayip Merkez Bankası’nın Sanal Varlıklar yasa tasarısına danışma niyetini belirtti.”

Yerel gazetede Tron altcoini “Tron, popüler ve uygun maliyetli küresel zincir içi ödeme sistemiyle bilinen lider bir blok zinciri protokolüdür” şeklinde tanımlandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları