Kripto HaberleriBitcoinBir Ülke Daha Bitcoin Ticareti İçin Yüksek Vergi Almaya Hazırlanıyor!

Bir Ülke Daha Bitcoin Ticareti İçin Yüksek Vergi Almaya Hazırlanıyor!

İtalya'da Bitcoin ticareti için yüksek oranda vergi alınması önerildi.

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin günden güne gelişmesi ve benimsenmesi ülkelerin de ilgisini çekiyor.

Bu bağlamda bazı ülkeler kripto paralarla ilgili düzenlemeler yapıyor. Yatırımcıların düzenlemeler kapsamında en çok merak ettiği konu ise kripto işlemlerinden vergi alınıp alınmayacağı.

Bloomberg’in haberine göre kripto para işlemelerine yüksek oranlarda vergi getiren ülkeler arasına İtalya da katıldı.

Haberde İtalya’nın 2023’ten itibaren dijital varlıkların düzenlemesini sıkılaştırmaya ve kripto para ticaretindeki vergilendirmeyi genişletmeye hazırlandı belirtildi.

Bütçede kripto ticareti için 2.000 Euro’dan (2.062,3 dolar) büyük kârlar için dijital varlıklara sermaye kazançları üzerinden %26’lık bir vergi alınması önerildi.

Söz konusu öneri İtalya Başbakanı Giorgia Melani yönetimindeki hükümet tarafından sunuldu.

Öneri ayrıca, vatandaşlara yüzde 14’lük bir vergi karşılığında 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren dijital varlıklarının değerini beyan etme seçeneği de sunuyor.

Önerilen mevzuat, şeffaflığa ilişkin maddeleri ve dijital varlıklardan alınacak damga vergisini de kapsıyor.

Önerinin yasalaşması için parlamento onayını alması gerekiyor. Bu bağlamda kripto paralara yüksek vergi öngören önerinin mecliste değişikliğe uğrayabileceği de unutulmamalıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları