binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBir Ülke Daha Kara Para Aklamayı Önlemek İçin Kripto Para Düzenlemelerine Katı...

Bir Ülke Daha Kara Para Aklamayı Önlemek İçin Kripto Para Düzenlemelerine Katı Kurallar Getiriyor!

Bir ülkede daha yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele etmeyi amaçlayan kripto hizmet sağlayıcılarını hedef alan yeni önlemler kabul edildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Tayvan’da kara para aklamayı önleme (AML) çabalarını güçlendirmeyi ve yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele etmeyi amaçlayan kripto para birimi hizmet sağlayıcılarını hedef alan yeni önlemler kabul edildi.

Tayvan, Kara Para Aklamayı Önleme Tedbirlerini Zorunlu Kılarak Kripto Para Hizmetlerine İlişkin Daha Katı Düzenlemeler Uyguluyor

ABMEDIA tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, bu düzenlemelere uyulmaması iki yıla kadar hapis cezası da dahil olmak üzere ciddi sonuçlar doğurabilir.

Yeni yürürlüğe giren düzenlemeler uyarınca, Tayvan’ın yargı yetkisi dahilinde faaliyet gösteren herhangi bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısının kara para aklamayı önleme kaydını tamamlaması gerekiyor.

Bu gerekliliğin yerine getirilmemesi, sağlayıcıları yalnızca yasal yükümlülüklere maruz bırakmakla kalmayarak aynı zamanda yasadışı işlemleri potansiyel olarak kolaylaştırarak finansal sistemin bütünlüğünü de tehdit ediyor.

İlgili Haber  Bitcoin Borsası OKX, Yeni Bir Altcoin Duyurusu Paylaştı

Ayrıca, sanal varlık hesaplarını kara para aklama amacıyla kullandığı tespit edilen kişiler de yeni düzenlemeler kapsamında katı cezalara tabi olacak.

ABMEDIA’nın raporu, suçluların altı aydan beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini vurgulayarak, Tayvan hükümetinin kripto para birimleriyle ilişkili mali suçları engelleme konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Bu sıkı tedbirlerin uygulanması, Tayvan’ın gelişen kripto para sektörünü düzenlemeye yönelik proaktif yaklaşımının altını çiziyor.

Yetkililer, güçlü AML gereklilikleri uygulayarak dijital varlıkların yaşattığı riskleri azaltmaya ve mali suçlarla mücadeleyi amaçlayan uluslararası standartlara uyumu sağlamaya çalışmaktadır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail