binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBir Ülke Daha Worldcoin'e Dur Emri Verdi! Fiyat Etkilendi Mi?

Bir Ülke Daha Worldcoin’e Dur Emri Verdi! Fiyat Etkilendi Mi?

Worldcoin'e Portekiz'de biyometrik veri toplamanın durdurulması talimatı verildi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana soruşturmaların odağında yer alan Worldcoin’e bir ülkeden daha kötü haber geldi.

Reuters’ın haberine göre, Worldcoin’e Portekiz’de biyometrik veri toplamanın durdurulması talimatı verildi.

İlgili Haber  İspanya Bu Altcoini Yasakladığını Duyurdu, Fiyat Tepki Verdi!

Portekiz’in veri düzenleyici kurumu CNPD, bugün yaptığı açıklamada, Sam Altman’ın iris tarama projesi Worldcoin’e biyometrik veri toplamayı 90 gün süreyle durdurma emrini verdiğini açıkladı.

Worldcoin, dijital kimlik ve ücretsiz kripto para karşılığında insanları yüzlerinin “orb” cihazlarıyla taranmasını teşvik ederken pek çok kişi iris taraması yaptırdı. Worldcoin’in web sitesine göre 120 ülkede 4,5 milyondan fazla kişi tarama yaptırarak kaydoldu.

Vatandaşların veri koruma haklarına yönelik yüksek risk ve büyük zararları bulunması nedeniyle acil müdahalede bulunduklarını belirten CNPD, Portekiz’de 300.000’den fazla kişinin Worldcoin’e biyometrik verilerini taratarak kaydolduğunu söyledi.

CNPD bu noktada geçtiğimiz ay “reşit olmayanlardan izinsiz veri toplanması, “veri sahiplerine sağlanan bilgilerdeki eksiklikler” ve “verilerin silinmesinin veya rızanın geri çekilmesinin imkansızlığı” hakkında çok sayıda şikayet aldığını da ekledi.

Worldcoin Vakfı’nın veri koruma sorumlusu Jannick Preiwisch, Worldcoin’in “biyometrik verilerin toplanmasını ve aktarılmasını düzenleyen tüm yasa ve düzenlemelerle tamamen uyumlu” olduğunu belirterek CNPD’nin durdurma emri konusunda şunları söyledi:

“CNPD’den gelen durdurma emri, Portekiz’deki reşit olmayan kayıt raporları da dahil olmak üzere bu konuların çoğuyla ilgili onlardan ilk kez haber alıyoruz; bunlara sıfır tolerans gösteriyoruz ve bir konu olsa bile her durumda ele almaya çalışıyoruz.”

Worldcoin Portekiz’den gelen olumsuz haberlere rağmen yükselmeye devam ediyor. Son 24 saatte %8,5 oranında artış kaydeden WLD 9,12 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail