BitcoinEthereumHaberler

Birileri Dibi Satın Aldı, Bitcoin ve Ethereum Arzı Alarm Veriyor!

Borsalardaki Bitcoin ve Ethereum miktarı azalırken umutlar yeşeriyor.

Ocak ayı içerisinde Bitcoin %31’lik Ethereum ise %42’lik bir geri çekilme yaşadı. Bir ay gibi kısa bir sürede gelen bu düşüş pek çok yatırımcının 2022’ye dair umutlarını rafa kaldırmasına neden olsa da, bazı veriler pozitif alanda kalmaya devam ediyor.

Viewbase verilerine göre Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan bu geri çekilme sırasında borsalardaki BTC ve ETH arzında ciddi bir düşüş yaşandı.

Son 30 günde borsalardaki Bitcoin ve Ethereum’daki değişime baktığımızda 36.000 BTC ve 800.000 ETH’nin borsalardan ayrıldığını görüyoruz.

Borsalardaki BTC ve ETH sayısının artması satış ihtimalini kuvvetlendirirken, borsalardan coinlerin çekilmesinin satış baskısını azaltacağı ve bir yükseliş beklentisi olduğunu gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum’un borsalardaki arzının azalması pozitif bir veri olarak değerlendiriliyor.

Aynı Zamanda Ethereum’lar Yanıyor

Bunun yanı sıra son Ethereum güncelleştirmeleri ile gelen yakım mekanizmasının da iyi bir iş çıkardığını görüyoruz.

Wacththeburn’ün verilerine göre şimdiye kadar 4.8 milyar dolar değerinde 1 734 893 adet Ethereum yakılarak tedavülden kaldırıldı.

Bu Defa Farklı Mı?

2022’ye büyük bir çöküşle girilmesi ayı piyasası başlıyor beklentilerini yükseltti. Buna rağmen borsalardaki Bitcoin ve Ethereum arzının azalması “acaba bu defa farklı mı?” sorusunu tekrar gündeme getiriyor. Bunu elbette zaman gösterecek. Bu noktada yatırımcılara düşen görev her ihtimale hazırlıklı olarak risklerini yönetmeleridir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu