Blockchain

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı’ndan Blockchain Adımı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) sağlık çalışanlarının verilerini Blockchain teknolojisi ile kaydedeceklerini ve sistemin hazır olduğunu açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) yetkilisinin bugün yerel basına açıklama yaparak bakanlığın Blockchain teknolojisinin gizlilik ve güvenliğinden daha fazla yararlanmak istediği ve daha fazla sayıda sağlık çalışanı ve sağlık verisinin Blockchain teknolojisi ile kaydedilecek olduğunu açıkladı. Sağlık verileri ve sağlık çalışanlarına ait verilerin hazırlanan yeni Blockchain altyapısı ile daha kolay kayıt ve kontrol edilebilecek olduğunu açıklayan bakanlık yetkilisi sistemin henüz test aşamasından tamamen çıkmadığını ancak kullanıma hazır hale geldiğini açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) Blockchain teknolojisi ile tüm sorunların tek bir yerden kontrol edilebilecek olduğu bir sistem tasarlarken, sağlık çalışanlarına ait giriş ve çıkış kayıtları, ne kadar maaş ve prim ödendiği gibi tüm bilgileri bu sistem üzerinden kontrol edip yönetebilecekler. Birçok ülkede buna benzer sistemler gerekse de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bu konuda öncü adımı atmışa benziyor, en azından sağlık sektörü için.

*BAE sistemin tam olarak ne zaman aktif olarak kullanılacağını açıklamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu