fbpx
1xbit
Blockchain

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı’ndan Blockchain Adımı

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) sağlık çalışanlarının verilerini Blockchain teknolojisi ile kaydedeceklerini ve sistemin hazır olduğunu açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) yetkilisinin bugün yerel basına açıklama yaparak bakanlığın Blockchain teknolojisinin gizlilik ve güvenliğinden daha fazla yararlanmak istediği ve daha fazla sayıda sağlık çalışanı ve sağlık verisinin Blockchain teknolojisi ile kaydedilecek olduğunu açıkladı. Sağlık verileri ve sağlık çalışanlarına ait verilerin hazırlanan yeni Blockchain altyapısı ile daha kolay kayıt ve kontrol edilebilecek olduğunu açıklayan bakanlık yetkilisi sistemin henüz test aşamasından tamamen çıkmadığını ancak kullanıma hazır hale geldiğini açıkladı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Sağlık ve Önleme Bakanlığı (MoHAP) Blockchain teknolojisi ile tüm sorunların tek bir yerden kontrol edilebilecek olduğu bir sistem tasarlarken, sağlık çalışanlarına ait giriş ve çıkış kayıtları, ne kadar maaş ve prim ödendiği gibi tüm bilgileri bu sistem üzerinden kontrol edip yönetebilecekler. Birçok ülkede buna benzer sistemler gerekse de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bu konuda öncü adımı atmışa benziyor, en azından sağlık sektörü için.

*BAE sistemin tam olarak ne zaman aktif olarak kullanılacağını açıklamadı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı