Kripto HaberleriHaberlerBirleşik Krallık Hükümeti, DeFi Gelirlerinin Vergilendirilmesi Konusunda Görüş İstedi!

Birleşik Krallık Hükümeti, DeFi Gelirlerinin Vergilendirilmesi Konusunda Görüş İstedi!

Takip et

Birleşik Krallık Hükümeti, merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istiyor.

Birleşik Krallık, DeFi Sektöründeki Kripto Para Kredilerinin Vergilendirilmesi ve Staking Konusuna Odaklanıyor

Salı günü yapılan bir duyuruya göre, hükümet özellikle kripto varlık kredilerinin vergilendirilmesi ve stake etme konusunda görüş toplamak istiyor.

Yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Hükümet, bu faaliyette bulunan vergi mükellefleri için idari yüklerin ve maliyetlerin azaltılıp azaltılamayacağını ve vergi prosedürünün ilgili DeFi işlemlerinin altında yatan ekonomiyle daha iyi uyumlu hale getirilip getirilemeyeceğini tespit etmekle ilgileniyor.”

Görüş bildirmek isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar süresi bulunuyor.

Birleşik Krallık hükümeti Nisan ayında İngiltere’yi küresel bir kripto para kalesi haline getirmek için başlattığı bir dizi girişimin ana hatlarını belirlemişti.

Ekonomi Bakanı John Glen’e göre bu girişimler arasında “kripto para şirketleri için daha kolay çalışılmasını sağlamak” amacıyla vergilendirme sistemi üzerinde “büyük bir değişiklik” yapılması da yer alıyordu.

Mayıs ayında Birleşik Krallık hükümeti, İngiltere Merkez Bankası’na batan stablecoin dağıtıcılarının iflas düzenlemelerini denetlemek üzere yönetici atama yetkisi vererek stablecoin sahibi yatırımcılar için riski azaltmayı amaçlayan bir istişare yayınlamıştı.

İlgili Haber
ABD ve İngiltere'den Kripto Para Toplantısı!

İngiltere Merkez Bankası bugün Mali Politika Komitesi Bitcoin ve kripto paralar hakkında yeni bir rapor yayınlamıştı. Raporda Terra çöküşüyle birlikte kripto piyasasındaki denetim eksikliğinin iyiden iyiye belirgin hale geldiğinden bahsediliyordu.

Bununla birlikte Terra ekosisteminin çöküş yaşamasından bu yana dünya genelinde düzenleyiciler kripto varlıkların düzenlenmelerine daha çok ağırlık veriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları