Bitcoin

Birleşik Krallık Parlamento Üyesi Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Düşündüğünü Açıkladı: “Büyük Potansiyel Var!”

Birleşik Krallık Parlamentosu üyesi Matt Hancock Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Birleşik Krallık Parlamentosu üyesi Matt Hancock, kısa bir süre önce parlamentoda yaptığı açıklamasında Bitcoin hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Muhafazakar Parti üyesi Hancock, “Birleşik Krallık’ın Brexit sonrasında kripto paralar ve finans teknolojileri alanında merkez konuma yükselebileceğini” söyledi.

Kripto paraların finans sistemini bozabileceği iddialarına karşı çıkan Hancock, sosyal medya platformları yayılmadan önce bu platformların insan iletişimini bozacağına dair iddialar olmasına işaret etti.

“Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Düşünürüm”

Hancock ayrıca, kripto paraların Britanya ekonomisinde oynayabileceği rollere dair de görüşlerine paylaştı. Bitcoin’e yatırımı olup olmadığı sorulan milletvekili, “henüz yatırım yapmadığını ancak yatırım yapmayı düşündüğünü” söyledi.

Hancock kripto paralar ile ilgili yorumlarına şöyle devam etti:

Kripto paralar bazı kişiler için yatırım özelliği taşıyor. Ancak buna ek olarak, bunların altındaki teknolojinin büyük potansiyellere sahip olduğunu düşünüyorum. Örneğin ödeme yapma konusunda ve şeffaflığı da beraberinde getiren akıllı sözleşmeler sayesinde kripto paralar Britanya ekonomisinde rol oynayabilir.”

Kripto ve Blockchain teknolojileri savunucuları, bu teknolojiler sayesinde iş ve diğer alanlarda büyük ölçüde yönetim becerisi gerektiren işlerdeki bürokrasinin ortadan kalkacağına inanıyor.

Bununla birlikte Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerinin denetimsiz ve istikrarsız olduğunu, bu yüzden riskli yatırım özelliği taşıdığını savunanlar da var.

Matt Hancock, Büyük Britanya’nın bu teknolojiyi benimsemeye devam etmesi durumunda bir denetimsel altyapı oluşturulmasının gerekli olduğunu da belirtti:

“Bu konuda bir düzenleyici yaklaşım da gerekiyor. Örneğin, kripto para reklamlarının yanıltıcı olmaması önemlidir. Buna ek olarak kripto borsalarının sağlam olmasını ve insanların dolandırılmamasını sağlamalıyız. Kripto teknolojisine getirilecek denetimsel rejim özgürlükçü olmalı. İnsanlar kripto varlıkları özgürce alıp satabilmeli.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu