HaberlerKripto Para

Birleşmiş Milletler’in Müthiş İddiası: Kuzey Kore Kripto Paralar Sayesinde Nükleer Silah Üretiyor!

BM'nin son raporu herkesi şaşırttı!

Siber saldırılar ve nükleer silah tartışmaları sürerken Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan bir rapor bakışları Kuzey Kore’ye çevirdi! İlgili rapora göre Kuzey Kore kripto siber saldırılardan elde ettiği kazançla nükleer silah üretiyor!

BM’den gelen söz konusu rapor, Kuzey Kore’nin siber saldırılardan sorumlu olduğunu ortaya koymakla kalmıyor, elde edilen paranın nükleer silah geliştirmek için kullandığını da iddia ediyor.

Bilindiği gibi siber saldırılar yıllardır kripto para ticaret platformlarını ve finansal kurumları hedef alıyor.

Dönem dönem gündeme gelen söz konusu saldırılar BM’nin kamuoyuna açıkladığı son raporla yeniden gündeme geldi. İddialara göre Kuzey Kore her yıl siber saldırılar ve yasa dışı silah satışları düzenleyerek milyonlar kazanıyor ve bu kazançları kitle imha silahları üretmekte kullanıyor.

Üstelik BM’nin iddiaları bununla da sınırlı değil. Rapora göre Kuzey Koreli diplomatlar ülkenin askeri girişimlerinin parasını ödemek için zorlayıcı bağış toplama çabalarına da aracı oluyorlar.

Raporda Pyongyang’ın 2009’dan bu yana en az 270 milyon dolar topladığı ifade ediliyor.

Fonlar daha çok yasa dışı silah satışları ve siber saldırılardan elde edilmiş.

Öte yandan mayıs ayında görülen ve dünya çapında yüz binlerce bilgisayar sistemine bulaşan büyük WannaCry fidye yazılımı saldırısı da dahil olmak üzere son siber saldırıların arkasında Kuzey Kore’nin olduğuna inanılıyor.

Yine Birleşmiş Milletler raporuna göre Kuzey Kore füze satışlarından yılda yaklaşık 2 milyar dolar gelir elde ediyor ve bu da 2014’teki 1,5 milyar dolardan yaklaşık %30 daha fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu