EthereumXRP

BIS Araştırması Yayınlandı: Hangi Kripto Paraların Yatırımcıları “Daha Eğitimli”?

XRP ve ETH yatırımcıları bu araştırmaya göre "en eğitimli" grup!

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından yapılan bir araştırma, kripto para yatırımcılarını gruplara ayırarak hangi grubun “daha eğitimli” olduğunu ortaya koydu.

1930 yılında kurulan BIS, normalde merkez bankalarına hizmet veren ve finansal istikrar odaklı tavsiyelerde bulunan bir kurum olarak biliniyor. BIS, son dönemde ise kripto para sektörüne yönelik açıklamaları ve raporları ile gündeme geliyor.

XRP ve ETH Yatırımcıları En Eğitimli Kitle

Dr. Raphael Auer tarafından yayınlanan rapora göre kripto para yatırımcıları arasında en eğitimli grup XRP ve ETH yatırımcıları. Araştırmanın detaylarına bakıldığında ise XRP ile ETH yatırımcılarından sonra en eğitimli grup ise Bitcoin Cash, Bitcoin, Stellar ve EOS yatırımcıları olarak görülüyor.

BIS, bu raporunu hazırlamak için yatırımcıların sosyo-ekonomik durumlarını, eğitim bilgilerini ve bunun gibi belirleyici unsurları inceledi.

Bu araştırma ise sosyal medyada tepkilere yol açtı. Özellikle sosyal medyada XRP yatırımcıları genellikle “dalga konusu” olarak biliniyor ve genellik bu kitlenin sosyal medyadaki gönderilere göre yatırım yaptığı biliniyor.

Bitcoin yatırımcılarının eğitim seviyesinin düşük görülmesinin sebebi ise BTC yatırımcılarının toplam sayısı olabilir. Dünyanın en popüler kripto para birimi olan BTC, her kitleden insana hitap ediyor ve sayı çok fazla olduğu için ortalama düşüyor olabilir.

Buna rağmen BIS’in geçtiğimiz ay yayınladığı raporunda Bitcoin’i balon olarak nitelendirmesi ise araştırmalarına çok fazla güvenilmemesi gerektiğini düşündürüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu