binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainBir futbol kulübünün satışı kripto para ile gerçekleşti

Bir futbol kulübünün satışı kripto para ile gerçekleşti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İtalya Serie C liginde olan Rimini FC 1912 kulübü’nün yüzde 25’i bir şirket tarafından satın alındı. Fakat Quantocoin adlı şirket satın alma işlemini kripto para ile yaptı. Böylelikle Rimini FC 1912 futbol kulübü, kripto para ile satın alınan ilk kulüp ünvanını kazandı.

Şirket, Blockchain sistemini kullanarak dünyadaki futbol anlaşmalarının ve ihalelerinin daha şeffaf bir şekilde yapılmasının mümkün olacağını ifade etti. Bu işlemleri platformumuzda yaparak, futbolda yapılan yolsuzlukları azaltmak istiyoruz denildi.

Kripto paraların yaygınlaşması için futbol çok büyük bir etken

Daha önce de UEFA tarafından maç biletlerinin Blockchain sistemi üzerinden satılması ile ilgili çalışmalar yapıldığı gündeme gelmişti. 7’den 70’e tüm dünyada hemen hemen herkesin sevdiği ve milyarlarca dolarlık miktarların döndüğü futbol, kripto paraların yaygınlaşması için bir katalizör görevi görebilir.

Geçtiğimiz haftalarda da 7 Premier Lig takımı, kripto para ticaret platformu olan eToro ile anlaşma yapmış ve bu ortaklıkların bedelleri kulüplere Bitcoin ile ödenmişti.

Türk futbolundaki kripto para kullanımına da değinecek olursak, sene başında Harunustaspor, takımına kattığı Ömer Faruk Kıroğlu’nun transfer bedelinin yarısını Bitcoin ile ödemişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail