Bitcoin

Bitcoin Tekrar 10.000 Doların Altına Gerileyebilir!

Bitcoin fiyatı gün içerisinde tekrar 10.000 dolar sınırına kadar düştü.

Bitcoin fiyatının düşmeye devam ettiği bugünlerde fiyat daha fazla yatırımcının canını sıkmaya ve daha fazla endişeye sebep oldu. Bitcoin fiyatında düşüş olmasını son olaylar nedeniyle normal karşılayan birçok yatırımcı, bugünlerde yaşanan düşüşlerin ise normalin dışında olduğunu ve büyük oranda 10.000 doların altına gerilemesi durumunda 6.000 dolara kadar düşebilecek olduğunu düşünüyor. Bitcoin fiyatında %40 oranında düşüş olabileceği ile ilgili ve hatta daha fazla düşüş olabilecek olduğuna dair iddialar olması yatırımcıları korkutuyor. Bitcoin fiyatında düşüş beklentisi yatırımcıların neredeyse tamamına yakınında biraz olsun satış hamlesine destek olmalarına, bu nedenle de yatırımcıların satış yapmasına neden oluyor.

Alım yapan yatırımcıların sayısı bu dönemde çok az olduğundan ötürü satışların etkisi ve oranı alımlara göre çok daha fazla kalıyor. Bitcoin fiyatının ne kadar süre düşeceğini henüz bilmeyen piyasadaki yatırımcıların büyük kısmı bu dönemde yaşanan düşüşlerin daha büyük oranda düşmesini bekliyor. Bitcoin’i düşüren nedenlerden önemli olanı yatırımcıların korkusu olsa da bunun geçmesi için balinaların çok kısa süre içerisinde piyasada yükseliş tetiklemesi gerek. Analistlere göre bu süreçte en dikkat edilmesi gereken nokta 8950 dolar desteği.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu