AnalizBitcoin

Bitcoin 11.750 Dolar Oldu, Yükselişin Sebebi Ne?

Bitcoin fiyatında yeniden yükseliş.

Nexo

Bitcoin 3 gündür yukarı yönlü bir hareketlilik içerisindeydi; bu süreç içerisinde %12 artış gösterdi. Gün içerisinde ilk olarak 11.500 Dolar üzerine çıkan dolar ardından yükselişini devam ettirerek 11.750 Dolar oldu.

Donald Trump’ın Açıklaması Bitcoin’i Etkiledi

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump tarafından; ek tarife adı altında bir açıklama geldi. Bu durum ABD ile Çin’in yeniden karşı karşıya gelmesine ve ticari bir savaşın yeniden başlamasına neden oldu. Ticaret savaşının yeniden başlamış olması Asya ülkeleri için yatırımın daha garanti ve tehlikesiz olacağı bir yatırım aracına yani Bitcoin’e yönelmesine neden oldu. Bitcoin; arz artışının artması ile yükselmeye başladı.

İlgili Haber  Binance Research: Trump Bitcoin'i Yükseltti

Piyasalarda altın yükselişi de aktif olarak gözlemlendi ve şu anda bu yükseliş %2 ile %3 arasında seyrediyor. Bitcoin; dijital altın olarak ele alınıyor ve şu anda yükselişi %12 oranında. Bitcoin’e yapılan yatırımlar 24 saat içinde Bitcoin’in dolar karşısında %9 değer kazanmasını sağladı. Ekonomistler bu durumu Çin’e bağlıyor. Sermaye çıkışı Bitcoin’in yükselmesini destekliyor gibi görünüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı