AltcoinAnalizBitcoin

Bitcoin 13.000 Doların Üzerine Çıktı – Piyasa Değerlendirmesi

Bitcoin'de tekrar 13 bin dolar seviyesi kırıldı.

Geçtiğimiz günlerde 14.000 dolara hızlı yükselişinden sonra sert bir düzeltme yaşayan Bitcoin, 9700 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Birçok kez bu düşüşlerin normal olduğunu ve bu kadar hızlı yükselen fiyatlar sebebiyle bir geri çekilme olacağını ifade etmiştik. An itibarı ile fiyatını tekrar toparlayan BTC, 13.000 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor.

335 milyar dolar seviyelerine ulaşan kripto para piyasa hacmi yakın zamanda tekrar kendini 400 milyar doların üzerinde bulabilir. Ancak piyasada en dikkat çeken detay Bitcoin hakimiyetinin yüzde 65 seviyelerini geçmesi. Bitcoin yükselişlerine sert bir şekilde devam ederse bu oran uzmanlara göre yüzde 80 seviyelerine kadar tırmanabilir. Eğer böyle bir durum gerçekleşirse altcoinlerde yine ciddi düşüşler görebiliriz.

Zira altcoin rallisinin başlaması için BTC hakimiyetinin yüzde 45-50 seviyelerine inmesi gerekiyor. Son zamanlarda Bitcoin’in yükselip altcoinlerin neden yükselmediğini daha önceki yazımızda detaylı açıklamıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'deki Artış Altcoinlere Neden Etki Etmiyor? Piyasa Değerlendirmesi

Altcoin fiyatlarına bakıldığı zaman tam da bu bahsettiğimiz hakimiyet etkisi ile kötü bir tablo bizleri karşılıyor. Bitcoin 24 saatlik olarak yüzde 5.5 oranında yükselmiş olmasına rağmen altcoinlerde aşağı yönlü bir hareket var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu