blank
AnalizBitcoin

Bitcoin 14.000 Doları Görecek Mi? Sıradaki Fiyat Beklentisi Ne?

Bitcoin'de fiyat 10.100 doları geçerken, kripto para yatırımcıları karar vermek konusunda bazı soru işaretlerine yanıt arıyor.

Bitcoin fiyatını yükselten en önemli nedenlerden olan 10.000 dolar beklentisi sonunda gerçek oldu. 10.100 dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatının 10.500 doları görebilecek olduğu beklentisi devam ederken, bir grup kripto para yatırımcısı ise bu dönemde karar vermekte zorlanmaya başladı. 10.000 dolardan bir sonraki durak 10.500 dolar olsa da, yatırımcılar geçen senenin rekoru olan 14.000 dolar seviyesinin görülüp görülmeyecek olduğu konusunda soru işaretlerine yanıt arıyor.

10.500 doların kısa vadede görülmesi mümkün ancak, yatırımcılar 14.000 dolar beklentisi konusunda biraz daha beklemek ve en erken yaz aylarına kadar sabretmek zorunda kalabilir.

Zira analistler şu andaki fiyatlanmanın halving öncesi son fiyatlanma olduğunu ifade ederken 11.800 ila 12.500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş öngörüyorlar. Mayıs ayında olacak halving olayı sebebiyle, mayıs ayına yaklaşık 45 gün kala kar satışlarının gelebileceğini ifade eden analistler, bu dönemde düşüş beklese de asıl yükselişlerin halving sonrasında görüleceğini düşünüyorlar.

Halving baskısı ile şekillenen piyasada yatırım yapmak bu dönemde çok riskli olduğundan mutlaka stop-loss emir kullanılması öneriliyor. Öte yandan 9200 dolar seviyesi halving fiyatlanmasını bitirecek olan seviye olarak gösterilirken, yatırım yaparken mutlaka bir strateji belirleyip buna göre pozisyon alınması öneriliyor.

İlgili Haber  Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu