BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin 2022’nin İlk Duyurusu Cash App’ten Geldi!

Cash App, Bitcoin'e olan desteğini genişletiyor.

Block (eski adıyla Square) tarafından geliştirilen mobil bir ödeme uygulaması olan Cash App, Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansında Bitcoin (BTC) işlemlerini hızlandıran Lightning Network desteğini genişlettiklerine dair duyurular yaptı.

Cash App’in ürün lideri Miles Sutter yaptığı konuşmada, Cash App’in ABD’li müşterilerinin yatırdıkları paranın bir kısmını veya tamamını otomatik olarak doğrudan Bitcoin’e dönüştürebileceklerini açıkladı.

“Cash App’teki hedefimiz her zaman Bitcoin tarihindeki en kapsayıcı finansal sistemi insanların mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmek olmuştur.

Bu kapsamda 2018 Ocak ayında, kullanıcıların platformumuzdan Bitcoin alıp satmasına izin veren ilk halka açık şirket olduk.

Yenilikçi çalışmalarımıza devam ettik ve bugün müşterilerimizin önümüzdeki aylarda, herhangi bir blok onayı gerekmeden Lightning Network üzerinden Bitcoin alabileceklerini açıklıyoruz.

Yeni sunulan bu özelliklerin tümü müşterilere ücretsiz olacak. Çünkü her insanın bir Bitcoiner olmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyoruz.”

“Paid in Bitcoin” olarak adlandırılan yeni özellik ile Nakit Kart sahibi olan Cash App müşterileri, doğrudan yatırdıkları paranın belirleyecekleri bir yüzdesini ücretsiz olarak BTC’ye dönüştürebilecekler.

Cash App kullanıcıları istedikleri zaman yeniden yapılandırma seçeneği ile yatırdıkları paranın %1’inden %100’e kadarını Bitcoin’e dönüştürmeyi seçebilecekler.

El Salvador’da Bitcoin’i Gözlemledim!

Bitcoin’in benimsenmesinin tüm dünyada hızlandırmak istediğini belirten Miles Sutter, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’a BTC’yi gözlemlemek için gittiğini söyledi.

“İnsanların %70’inin bankasız olduğu bir ülkede Bitcoin’i tanıtmanın getirdiği zorlukları gözlemledim.

Sonrasında Bitcoin’in dünyanın en iyi ve sağlam dijital parası olduğunu ve müşterilerimizi sıfırdan kurtarmanın en iyi yolunun, bedava Bitcoin almalarına izin vermek olduğunu gördüm.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu