BitcoinHaberler

Bitcoin 2022’ye Yeni Bir Rekorla Merhaba Dedi!

Bitcoin ağı artık daha güvenli.

Bitcoin 2021 yılını 47.000$ seviyelerinde tamamlarken, farklı bir alanda rekor haberi geldi.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre Bitcoin Hash Rate oranı 1 Ocak 2022’de 209 milyon TH/s olarak ölçüldü. Bitcoin için yeni bir rekor anlamına gelen bu veri, fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak ağın güvenilirliğinin ve Bitcoin’e olan ilginin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Nisan 2021’de görülen 64.000$’lık zirvede 197 milyon TH/s olan hash rate oranı Çin’in baskı politikası sonrası 61 milyon TH/s’ye kadar gerilemişti.

Bitcoin madencilerinin Çin’den taşınma süreçleri tamamlandıkça hash rate oranının artmaya devam ettiğini gördük. 2022’ye adım attığımız bu günlerde de Bitcoin ağının eski gücünü geri kazandığını gözlemliyoruz.

Hash Rate Oranı Nedir?

Bitcoin için en önemli güvenlik metriklerinden biridir ve ağdaki hesaplama gücünü ifade eder. Ağdaki hesaplama gücü ne kadar yüksek olursa, güvenlik ve saldırılara karşı direnç de o kadar kuvvetli olur. Bitcoin’in net hesaplama gücü bilinmemekle birlikte, kazınan blok sayısından ve mevcut blok zorluğundan tahmin edilebilir.

Hash Rate oranı ve Bitcoin fiyatı arasında doğrusal bir korelasyon olmasa da, Hash Rate oranının yükselmesi, orta ve uzun vadeli beklentiler için pozitif bir sinyal olarak değerlendirilebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu