Bitcoin

Bitcoin 3.700 Dolara Düştü!

Bitcoin 3.700 dolar seviyesini gördü.

Bitcoin fiyatı beklenmedik bir şekilde düşüş yaşadı ve bir süre önce yatırımcıların düşündüğü ”daha fazla düşecek” iddiası gerçek oldu. Bitcoin fiyatının yükselecek olduğunu düşünen ve 5.000 doları birkaç gün içerisinde görecek olduğunu iddia eden kripto para analistleri ise aradan günler geçmesine rağmen ”çıt” çıkarmadıklarından dolayı kripto para yatırımcılarının tepkisini çekti. Bitcoin fiyatı bugün sabah saatlerinden itibaren düşüş yaşamaya başladı ve fiyatı 100 dolar kadar düşerek, son günlerin en büyük ”ani” düşüşünü gerçekleştirmiş oldu. Bitcoin Cash hard forkundan sonra kendisini asla toparlayamayan ancak bir süre önce yatırımcıların tepkisini çeken gelişmelerden kısa süre sonra 4.200 dolar seviyesini görmesi ile tekrar merak ve heyecan uyandıran Bitcoin, yine bekleneni veremedi.

Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Araması yapan yatırımcılar bugün beklemedikleri ancak olabileceğini tahmin ettikleri bir sonuç ile karşılaştılar. 3.700 dolar fiyatı karşılarında gören yatırımcılar ilk önce kripto para biriminin neden bu kadar fazla düştüğünü sorgularken, bir taraftan ise kripto para biriminin fiyatının neden dolayı düştüğünü düşünmeye devam ettiler.

Bitcoin fiyatını düşüren unsurlardan en önemlisi olan yatırımcıların alım yapmayı keserek, satış yapmaya başlaması bugün tekrar gerçek oldu. Bitcoin fiyatını düşüren gelişmeler arasında yatırımcıların satışları bulunurken, satışların dışında alımların çok büyük oranda düşmesi ve kripto paralara olan güvenin son derece azalması bir neden olarak gösterildi. Bitcoin fiyatını düşüren unsurlardan en önemlisi ise 4.200 dolar seviyesinden düşerek, 400 dolar değeri sadece 1 saat kadar kısa bir süre içerisinde kaybetmesi ve 3.800 dolar bandında zor duruyor olması bir neden olarak gösterildi.

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu