coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin 36.000 Doları Aşarken Altcoinler De Hareketlendi! Yaşanan Yükseliş 157 Milyon Doları...

Bitcoin 36.000 Doları Aşarken Altcoinler De Hareketlendi! Yaşanan Yükseliş 157 Milyon Doları Sildi!

Grayscale ve SEC cephesinden gelen bu olumlu haber başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar tarafından da olumlu karşılandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında SEC’in spot Bitcoin ETF‘ine onay vereceğine dair iyimserlik hakim olmaya devam ederken Grayscale cephesinden olumlu bir haber geldi.

Gelen haberlere göre SEC, Grayscale’ın Bitcoin tröst ürünü GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ine dönüştürülmesine ilişkin görüşmelere başladı.

İlgili Haber  Grayscale, Bitcoin Spot ETF Onayı İçin SEC ile Görüşmelere Başladı

Grayscale ve SEC cephesinden gelen bu olumlu haber başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar tarafından da olumlu karşılandı ve kripto fiyatları, piyasada olumlu bir trend sergiledi.

Bu noktada kripto piyasası değeri %3,45’lik bir artışla 1,38 trilyon dolara ulaştı.

BTC gelen haberle birlikte 36.800 dolar seviyesine kadar çıkarken, altcoinler de yeşillendi. En büyük altcoin Ethereum (ETH) son 24 saatte %2,43’lük artışla 1,929 dolara kadar çıktı.

ETH dışında XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK) önemli artışlar kaydetti.

XRP son 24 saatte %3,56 artarak 0,70 doların üzerine çıkarken, Cardano % 4 artışla 0,368 dolara; DOGE %4,17 artışla 0,0767 dolara; LINK ise %8,6 artışla 14,6 dolara ulaştı.

Bunların dışında son 24 saatte %21 artışla MINA, %13 artışla NEO, yine %13 artışla PEPE ve %11 artışla SUI de önemli kazanımlar elde etti.

Bitcoin ve altcoinlerde bu yükselişler yaşanırken short pozisyonda olan yatırımcılar da terste kaldı ve tasfiye oldu.

Coinglass‘ın verilerine göre, son 24 saatte kripto vadeli işlemlerde 157,87 milyon dolara yakın pozisyon tasfiye oldu. Bunun içinde 130,49 milyon doları short pozisyonlardan, 27,37 milyon doları ise long pozisyonlardan oluştu.

Tasfiye olan short pozisyonlar arasında %50’yi aşan orana karşılık gelen 71,3 milyon dolar ile Bitcoin ilk sırada yer aldı. BTC’den sonra ETH’de 17,95 milyon dolar tasfiye olurken ETH’yi GAS ve LINK takip etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail