BitcoinHaberler

Bitcoin 40.000 Doları Gördü! Artık BTC Dünyadaki En Değerli 10 Varlıktan Biri!

Rekor üstüne rekor kıran BTC, dünyadaki en değerli 10 varlık sınıfı arasına girdi.

Bundan birkaç ay önce “Bitcoin 40.000 dolar olacak” tahminleri yapanlara birçok kişi “alaycı” gözlerle bakıyordu. 2020’nin Mart ayında 3.800 dolarlara kadar düşen Bitcoin için 20.000 dolarlık tarihi rekoru kırması bile birçoklarına göre gerçek dışı geliyordu. Ancak sadece yatırımcısını değil tüm dünyayı şaşırtan BTC rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

20.000 doları geçmesi ile beraber rekor haberlerine alışık olduğumuz Bitcoin, sonunda 40.000 dolarlık seviyeyi de görmüş oldu.

Genel kripto para piyasa değeri 1,1 trilyon doları geride bırakarak, sadece 24 saat içerisinde yüzde 10’luk bir büyüme kaydetmiş oldu. Genel kripto para piyasası içerisinde BTC’nin piyasa değeri 740 milyar dolar olurken hakimiyeti ise yüzde 69 seviyelerinde işlem görüyor.

Ayrıca son yükselişler ile beraber dünyadaki en değerli varlık sınıfları arasında BTC onuncu sıraya yükseldi.

En Değerli 10 Varlık Sınıfı
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu