AnalizBitcoin

Bitcoin 46.000 Dolar Direncini Kırabilecek mi?

Bitcoin'de önemli seviyeler neler?

Global endeksler geneline baktığımızda özellikle son 2 aydır S&P 500, Nasdaq, Dow Johnes endekslerinde yatay hareketlilik söz konusu.

Makro ekonomi tarafındaki yatay hareketlilik ile beraber bu etkilerin kripto paralara yansımalarını görebilmekteyiz.

Haftanın başında Bitcoin’de satış baskısı ile gelen geri çekilme ile fiyat 39.600 dolar destek seviyesine kadar geriledi.

Bu bölgeden aldığı tepki ile beraber yönünü yukarı doğru çevirerek 44.000 dolar direnç seviyelerine kadar tepki yükselişini gerçekleştirdi.

Fakat BTC, bu seviyede kalmayı başaramayıp satışlar geldi. Günlük zaman diliminde ise bir 40.700 – 42.600 dolar destek hattının üzerinde tutunduğu görebiliyoruz.

4 saatlik zaman dilimine baktığımızda 30 Kasım 2021 tarihinden bu yana tepe noktası 59.200 dolar ve dip noktası 39.200 dolar seviyelerinden oluşan bir aralıkta fiyat hareketine devam etmekte.

Şu anda da 42.000 dolar seviyesinden destek alarak yükselen dipler ile minör bir yükselen trend çizerek tekrar yönünü yukarı çevirme çabasında.

Bu trendi ve destek seviyesini kırmadığı takdirde kısa zamanda olası yükselişte 43.900 ve 44.500 dolar direnç seviyeleri bulunmakta.

Asıl önemli direnç seviyesi eskiden destek seviyesi olan şu an ise direnç seviyesi olarak karşımıza çıkan 45.700 – 46.800 bant aralığı.

Daha önce test edilmemiş olan bu bölgenin test edilip kırılması ve bu bölgenin üzerinde tutunması yükselen trendin devamı için önemli olacak.

Bu durumun gerçekleşmesi durumunda bir sonraki olası direnç seviyesi 53.400 ve 54.400 dolar hedeflenebilir.

Bu bölge test edilip satış baskısı gelmesi durumunda ise olası geri çekilmelerde 43.900 ve 44.500 dolar noktaları ise ilk destek seviyeleri konumunda bulunacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
ahmet

sade ve güzel anlatım için tşkler . yine harika yorumlarınızı bekleriz.

MeK

Teşekkürler güzel bi içerik burada yazmanıza sevindim.

Mehmet

Faydalı bir içerik olmuş teşekkür ederiz


Başa dön tuşu