coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin 59.000 Doların Üzerine Çıktı! Peki Yükseliş Devam Edecek Mi? Bu İki...

Bitcoin 59.000 Doların Üzerine Çıktı! Peki Yükseliş Devam Edecek Mi? Bu İki Analiste Göre “Hayır!” İşte Nedenleri!

10X Researh kurucusu Markus Thielen, Bitcoin'in 60.000 dolara kadar yükselişinin bir süre daha devam edebileceğini ancak rallinin kısa ömürlü olacağını söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlerin izleri silinmeye çalışılıyor. Bu noktada BTC ve altcoinlertoparlanmaya başlarken BTC sabah saatlerinde 59.000 doların üzerine çıktı.

Piyasadaki bu toparlanma geniş tabanlı olurken, Ethereum (ETH) %1,4; Solana (SOL) %3; Avalanche (AVAX) %7; Aptos (APT) %5,4 ve Arbitrum (ARB) %6,3 oranında artış kaydetti.

Bitcoin’deki bu yükseliş yatırımcıları umutlandırırken analistler yükselişin devamı konusunda endişeli olmaya devam ediyor.

Bu noktada ilk olarak 10X Researh kurucusu Markus Thielen, BTC’nin potansiyel olarak 60.000 dolara kadar yükselişin bir süre daha devam edebileceğini ancak rallinin kısa ömürlü olacağını söyledi.

“55.000-56.000 dolar aralığı teknik analiz perspektifinden bir taban oluşturuyor. Ancak düşüşlerin verdiği hasar göz önüne alındığında BTC’yi orta vadede olumsuz etkiledi.

Bu yüzden de bu yükselişlerin kısa ömürlü ralliden fazlası olmasını beklemiyoruz.

Bu noktada Bitcoin’in 50.000 dolarlık en düşük seviyesine gerilemeden önce tekrar 60.000 dolara doğru yükselebileceğini ve bunun da karmaşık bir işlem ortamı yaratabileceğini öngörüyoruz.”

Bitcoin’deki Volatilite Ekim Ayına Kadar Devam Edebilir!

Markus Thielen dışında K33 Research kıdemli analisti Vetle Lunde de Bitcoin beklentilerini açıkladı.

Bitcoin’de genel olarak üçüncü çeyreklerin tarihsel olarak en zayıf getirileri sunduğunu belirten Vetle Lunde, bu zayıflığın Almanya’nın BTC satışı ve Mt. Gox’ta devam eden geri ödeme dağıtımının fiyatlar üzerinde yarattığı baskıyla da desteklendiğini söyledi.

Piyasanın yaz boyunca Alman hükümeti ve Mt. Gox müşterilerinden 75.000 ila 118.000 BTC satışını absorbe etmesi gerekeceğini belirten Lunde, satılma ihtimali bulunan bu BTC’lerin mevcut fiyatlarla değerinin, 4,3 milyar ila 6,8 milyar dolar arasında bir değere tekabül ettiğini söyledi.

“Bitcoin’de beklenen olası satışların önümüzdeki aylarda Bitcoin’in performansına yük getirmesini ve piyasadaki oynaklığın Ekim ayına kadar devam etmesini bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları