binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin 60.000 Doların Altına İğne Attı: Peki Düzeltme Bitti Mi? Analist Yatırımcıları...

Bitcoin 60.000 Doların Altına İğne Attı: Peki Düzeltme Bitti Mi? Analist Yatırımcıları Uyardı!

Analist Joel Kruger, büyük Bitcoin yatırımcılarının henüz düşüşü satın almaya başlamadığını, bunun da düzeltmenin bir süre daha devam edebileceğini söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Hafta sonu İran-israil arasında başlayan gerilim sonrası Bitcoin ve altcoinlerde sert bir düşüş yaşandı. Hafta sonu başlayan düşüş eğilimi devam etti ve BTC bugün 60.000 doların altına iğne attı. Bu düşüş altcoinlere de sirayet etti.

Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan kan banyosu devam ederken Coinglass verilerine göre son 24 saat içerisinde 65.158 yatırımcı likit olurken, kaldıraçlı pozisyonlarda 201 milyon dolar tasfiye edildi.

Bu düşüş eğilimi yatırımcıları tedirgin etmeye devam ederken, LMAX Grubu stratejisti Joel Kruger, büyük Bitcoin yatırımcılarının henüz düşüşü satın almaya başlamadığını, bunun da düzeltmenin bir süre daha devam edebileceğini söyledi.

Coindesk’e konuşan Joel Kruger, BTC’de izlenmesi gereken kritik seviyenin 59.000 dolar olduğunu belirtti.

“En son blockchain verileri, büyük Bitcoin sahiplerinin yaşanan son düşüşü satın almadıklarını gösteriyor. Bu da Bitcoin’de yeniden yükselmeye hazır olmadan önce hala biraz daha zayıflık veya konsolidasyon görebileceğimizi gösteriyor.

Bu noktada yatırımcılar Bitcoin’de 59.000 doları takip etmesi gerekiyor. BTC bu seviyenin üzerinde tutunabilirse, bir sonraki rekor seviyeye ve 100.000 dolara doğru doğrudan odaklanmayı sürdürür.

59.000 doların altına bir kırılma yaşanır ve daha fazla aşağı yönlü baskı görürsek, bu kırılım kısa vadeli yükseliş görünümünü geciktirecek ve 45.0000-50.000 dolar alanına daha anlamlı bir düzeltmenin kapısını açacak.”

Bitcoin yazım esnasında 59.768 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail