AnalizBitcoin

Bitcoin 7.000 Doları Gördü!

Bitcoin.

Bitcoin fiyatında 7.000 dolar seviyesi bugün gün içerisinde görüldü. Kripto para birimlerinin değeri artış eğilimi gösterirken, yatırımcılar son günlerin en büyük yükselişlerinden birisini bugün yaşadı. Kasım ayından bugüne kadar devam eden ve 6 aydan daha uzun bir zaman zarfından beri en yüksek Bitcoin fiyatı bugün görüldü. Kripto paraların yakın zamana kadar büyük bir değer kazanması beklenmiyordu ancak kripto para yatırımcılarının bir süredir sık ve yoğun alım talepleri sonrasında piyasada artış oldu. Bitcoin yatırımcıları bir süredir yeni kripto para birimi alımlarını artırdılar.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Bitcoin fiyatında 7.000 dolar seviyesi görülürken, yatırımcıların bugün 7.000 dolar seviyesini görmenin hemen ardından yatırımcılarda piyasada gün içerisinde milyonlarca dolar değerinde Bitcoin sattılar. Bitcoin piyasa hacmi açısından 110 milyar dolar seviyesinin üzerine çıkarken, yatırımcılar ise bu fiyat artışlarından yararlanarak daha fazla para kazançları elde etmek için ellerindeki bazı Bitcoin’lerini sattılar. Yatırımcılar için bu kadar kısa sürede 7.000 doları görmek inanılan bir şey değildi, ancak yatırımcılar bir süredir bekledikleri artışların bugün olması sonrasında piyasada büyük bir düşüş olabileceği endişesi ile Bitcoin’lerini milyonlarca dolar değerinde sattılar.

Piyasa analistler Bitcoin fiyatındaki artışın devam edebileceğini öngörüyor

Yatırımcıların nazarında kripto para birimlerinin değerinin düşebilecek olduğu endişesi var ancak kripto para birimi analistleri ise yükseliş olabileceğini, henüz kısa süre içerisinde bunun olmasa bile uzun vadede olabilecek olduğunu öngörüyor.

Bitcoin satışını öneren ancak kripto para yatırımcılarının ellerindeki Bitcoin’lerin tamamına yakınını değil sadece yarısından az olan satışlar yapmasını öneren analistler, bunun nedenini ise kripto paraların değer kazancı olması durumunda Bitcoin yatırımcılarının daha fazla kazanabilecek kadar ellerinde para olmasını istediklerine bağlıyor. Yatırımcılar ise bu durumdan tam emin olamadıkları için satış yapıp yapmamak arasında kesin bir kararsızlıkla karşı karşıya olduklarını, değer artışı olabileceğini ancak daha önce geçmiş dönemlerde çok fazla bugüne benzer durumlar yaşandığı ve bekleyerek kendilerinin büyük oranda binlerce dolar değerinde Bitcoin kazancı elde edecek yerde binlerce dolar değerinde Bitcoin kaybı yaşadıklarından dolayı artık bu kripto para analistlerinin açıklamalarına tam olarak güvenemiyorlar.

Genel bir algı olsa bile Bitcoin fiyatı 7.050 dolara kadar bazı kripto para borsalarında yükselebildiği için fiyatında yeni bir destek seviyesi olarak 6.800 doları bulabilir. Henüz değeri 250 dolar kadar düşen Bitcoin Bitcoin güncel 6.750 dolar olsa da piyasanın Cumartesi nedeniyle çok fazla değişmesi beklenmiyor.

Bitcoin fiyatının artmasının arkasında en büyük etkenlerden birisi olarak ABD merkezli kripto para yatırımcıları gösterilirken, ABD merkezli kripto para birimi yatırımcılarının piyasadaki olumsuzlukları kısa vadeli bile olsa düşürmek için bu tür alımlar yapabilecek oldukları ve mevcut olarak kripto para birimlerinin değerini artıran büyük kararlara imza atarak piyasada ciddi bir artış yaratabilecekleri görüşülüyor.

Yatırımcılar ise piyasadaki mevcut durum hakkında kafa karışıklığı yaşamayı sürdürürken, Bitcoin fiyatının yakın zamanda tekrar 2017 yılı Aralık ayı 15. günü gördüğü rekorunu tekrar etmesi yakın zaman içerisinde beklenmemekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu