AnalizBitcoin

Bitcoin 7100 Dolara Kadar Geriledi! Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin fiyatı 7450 dolar seviyelerinden sert şekilde düşüş yaşamaya başladı. Peki bundan sonra ne olacak?

Bitcoin yeni haftaya yükselişler ile başladı. Uzun zaman sonra 6900 dolar direncinin üzerinde bir günlük kapanış yapan BTC fiyatı, bunun etkisi ile 7450 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Daha önceki analizimizde bahsettiğimiz 7450 dolar direncinden seken fiyat, yayın saatine göre 7100 dolar seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Güncel durumda en önemli destek noktası, birçok zamandır direnç olarak çalışan 6900 dolar olmuş durumda. Bu süreçte BTC fiyatı için en önemli konu 6900 dolar desteği üzerinde günlük kapanış yapmak olurken, bu seviyenin altına sarkılması durumunda fiyat 6500 dolar seviyelerine kadar düşebilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Saatlik Grafik – Direnç ve Destek Noktaları – Kaynak: Tradingview

Ayrıca günlük grafiğe bakıldığı zaman hacimlerin ciddi oranda düştüğü görülüyor. Bu durumda yükselen fiyata rağmen hacimde bir artış olmaması, fiyatın daha fazla düşerek 6900 dolar seviyelerini test edebileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik Hacim – Kaynak: Tradingview

Özellikle halving olayına yaklaşık 1 ay kalması sebebiyle BTC’de son bir kar satışı olabileceği düşüncesi son derece muhtemel. Böyle bir düşüşün gerçekleşmesi durumundaki kötü senaryoda ise destek noktaları 6200, 5800 ve 5200 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Her analizimizde belirttiğimiz gibi; yatırım yaparken mutlaka bir plan dahilinde hareket etmenizi, destek – direnç noktalarını göz önünde bulundurmanızı ve stop-limit emirlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu