AnalizBitcoin

Bitcoin’de Kritik Bekleyiş: Yön Yukarı Mı Yoksa Aşağı Mı Olacak?

Hafta kapanışında Bitcoin'deki kritik bekleyiş devam ediyor. Yatırımcılar fiyat hareketlerine kitlenmiş durumda. Peki yön yukarı mı yoksa aşağı mı olacak? Önemli seviyeler neler? İşte detaylar...

Bitcoin fiyatı volatil bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 5’in üzerinde dalgalanma yaşayan BTC fiyatı, 7.000 dolar seviyelerine kadar ivmelenmiş olsa da piyasada borsalar hakkında çıkan dava haberleri ile geri çekilme yaşadı. Gün sonunda ise 6850 dolar seviyesinde bir kapanışla önceki güne göre daha yüksek bir fiyat performansı gösteren BTC, yayın saatine göre 6800 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: XRP'nin Menkul Kıymet Davası Büyük Bitcoin Borsalarına Da Sıçradı!

Destek ve Direnç Seviyeleri Neler?

Günlük grafiğe bakıldığı zaman daha önce de belirttiğimiz gibi en önemli direnç seviyesi 6900 dolar olarak karşımıza çıkıyor. BTC son günlerde her ne kadar bu seviye üzerine çıkmış olsa da günlük olarak bir kalıcılık sağlayamadı.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük kapanışta 6900 dolar üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda, BTC “düşüş” yönündeki trendini “yükseliş” yönüne çevirebilir şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan güncel durumda destek noktaları 6500, 6200 ve 5800 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkarken özellikle 5200 dolar seviyesi dip seviye olarak görülüyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Bugün gece olacak olan haftalık kapanış (saat 03.00), fiyat trendini belli edecek. Eğer BTC 6900 dolar seviyesi üzerinde bir kapanış yaparsa hafta içerisinde 7450 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş görebilir. Ancak demin de belirttiğimiz gibi 6900 üzerinde kalıcılık sağlanılamayan her an, yakın vadede 5800 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün olabileceği anlamına geliyor. (Bu seviyenin de kırılmasıyla yukarıda bahsettiğimiz destek seviyeleri de görülebilir.)

Ayrıca Bitcoin halving olayına 38 gün kalması sebebiyle “haberi duyunca al, gerçekleşince sat” psikolojisine göre son bir kâr satışının olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bu dönemde özellikle kısa vadeli yatırımcılar mutlaka bir hedef dahilinde, destek, direnç noktalarını gözeterek ve stop-limit emirlerini kullanarak yatırım yapmalılar. Ayrıca piyasadaki haberleri de sık sık takip etmeliler. Bu konuyla ilgili ayrıntılı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Yorumlarınıza ve analizlerinize gore hareket ediyorum, fikirlerinizi beğeniyor ve isabetli buluyorum. Herşey için tşk
Sonuç olarak, alalım mı ?


Başa dön tuşu