HaberlerKripto Para

Sıcak Gelişme: XRP’nin Menkul Kıymet Davası Büyük Bitcoin Borsalarına Da Sıçradı!

Ripple şirketinin başının dertte olduğu menkul kıymet davasının bir benzeri diğer borsalar için de açıldı.

Bilindiği gibi Ripple şirketinin ardında yer aldığı 3. en büyük kripto para XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda açılan dava sonuçlanmayı bekliyor. SEC eğer XRP’yi menkul kıymet olarak değerlendirirse, zamanında ICO sürecinde satılan XRP’ler için Ripple şirketine yüklü bir ceza kesecek ve bu durum Ripple şirketi için en istenmeyen sonuç olarak görülüyor.

Tam bu noktada benzer bir dava diğer kripto para borsaları için de açıldı. İçinde Binance, Block.one, KuCoin, Quantstamp, Civic ve Tron Foundation olan toplamda 11 büyük şirket, ICO (ilk halka arz) veya IEO döneminde token sattıkları için suçlanıyorlar. Zira iddiaya göre bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını kontrol eden “Howey Testi”, ICO’larının açıkça menkul kıymet olduğunu ispat ediyor.

Hal böyle olunca Ripple’ın başının belada olduğu “menkul kıymet” davası borsalara da sıçramış gibi görünüyor. Bu davalar kapsamında ilerleyen günlerde bu ve buna benzer büyük şirketleri oldukça sıkıntılı günler bekliyor olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu