AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı 7.200 Dolara Düştü

Bitcoin fiyatı son birkaç gündür 7.700 dolara doğru hareket ederken, bir anda düşüş eğilimine girdi ve fiyatında yeniden düşüş gündeme geldi.

Kısa süre içerisinde yatırımcılar piyasada neler olduğunun farkına varamaz oldular. Birkaç gündür fiyatlar sürekli olarak değişim eğilimi gösterirken, bazı kripto para birimlerinin değeri son derece azaldı. Bitcoin bu dönemde yatırımcılarına düşüşün ardından tekrar yükseliş yaşatmış olsa da kısa vadede yatırımcılar beklediklerini bulamadı ve 7.200 doların iyi bir fiyat seviyesi olamayacak olduğunu düşündüler. Bunun ardında 8.000 dolarla ilgili beklentiler olsa da kısa süre içerisinde fiyatların yükselip yükselmeyecek olduğu ile ilgili bazı araştırmacılar 7.200 doların bile Bitcoin’i yatırım yapılabilir bir fiyat seviyesinde tuttuğunu iddia etmekteler.

Bitcoin 7.700 dolara kadar yükselişe geçtiği 48 saat içerisinde tekrar 500 dolar kayıp ile 7.200 dolara düşmüş olsa da kısa süre içerisinde yeniden yükseliş eğilimine girebilecek pozisyonunu koruyor. Yatırımcı kimseler özellikle bugünlerde kısa vadeli yatırımlardan özellikle uzak durmaları gerekse bile uzun vadeli olarak bu fiyat seviyesinden yani 7.200 dolar seviyesinden yatırımların yapılması uzmanlarca normal kabul edilmekte.

Kripto para birimi sahiplerine göre kısa süre içerisinde Bitcoin yeniden 6.000 dolarlı fiyat seviyelerine düşme eğilimi gösterebilecek olsa da tekrar yükseliş eğilimi gösterebilecek pozisyonlara da çok kısa süre içerisinde girebilir ve bu yükseliş pozisyonları 6.400 dolar seviyesinden geri döndüğü gibi 7.200 dolar seviyesinden 8.500 dolar seviyesine de geri dönüşlerin bir işareti olabilir.

Bitcoin kısa vadeli kazanç getirebilecek mi?

Bitcoin için kısa vadeli olarak kazanç beklemek bu dönemde yatırımcılar için uygun olmayabilir. Zira daha yeni bir 6.400 dolar vakası yaşanmış iken piyasada yıl sonu 20.000 dolar beklentisi gerçek olmamışken binlerce yatırımcı satış için sırada bekliyor ve bu sebeple yatırımcıların 20 bin dolar gibi beklentiler içerisinde olmaması gerek. Aksi durumda beklentiler yerini hüsrana bırakabilecektir ki bu durumda yine kaybeden başkaları değil, kendiniz yani siz olursunuz.

Kısa vadeli olarak bu fiyat seviyesinden yatırım belki biraz kazandırabilecek olsa da özellikle 10 günlük 5 günlük hiçbir şekilde yatırım yapılması önerilmiyor. Acil olarak riske atacak bir paranız varsa kısa vadeli olarak dolar yatırımı bile bu dönemde riskli zira ABD Başkanı Donald Trump ve yöneticilerin Türkiye’ye uygulanmamasını istedikleri yaptırımlar doları düşürebilir. Borsanın bugün aylar sonra rekor kırdığı gibi dolar kurunda da yarın düşüşler yaşanabilir.

Hemen değil, bekleyerek kazanmayı hedefleyin

Hemen kazanç elde etmek isteyen kripto para birimi yatırımcıları beklediklerini bulamayabilir. Bu sebeple 7.200 dolar seviyesinde seyreden ve 200 dolar yine 24 saat içerisinde değer kaybı yaşamış olan bir kripto paradan orta ve uzun vadede kazanç beklenebilir. Zira çoğu kripto para analistine göre 2020 yılı kripto paralar için iyi geçecek.

İlgili Haber
2019 Bitcoin Değerlendirmesi - 2020'de BTC'yi Neler Bekliyor?

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımıyor olup yatırımcıların dikkatli olması önerilmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu