AnalizBitcoin

Bitcoin 8800 Dolara Geriledi, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin an itibarı ile 8850 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Birkaç gündür sıkışıp 9000 – 9500 dolar arasında kalan fiyat, direnç ve destek noktalarında gidip geliyordu. An itibarı ile 9000 dolar desteği kırıldı ve BTC 8800 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Şu anda 8850 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, bazı borsalarda 8700 dolar seviyelerini gördü. Bir kısım analist son yükselişten sonra 8700 ila 8900 dolar seviyelerinde arasında bir GAP olduğunu ve bu seviyeye inmeden BTC’nin güç toplayamayacağı bu yüzden de 10.000 doların üzerine çıkamayacağı öngörülüyordu. Bu analistlerin görüşünü doğru çıktı ve 9000 dolar desteği birkaç dakika önce kırılmış oldu.

An itibarı ile BTC 8800 desteği üzerinde tutunmaya çalışıyor. Analistlere göre bu seviyelerden BTC’nin tekrar yükselebileceği öngörülüyor.

Öte yandan birçok analist 8700 seviyesinin altına düşülmesi durumunda düşüşlerin ciddi şekilde artabileceğini düşünüyor.

Bu yüzden uzmanlar özellikle bu süreçte direnç ve destek noktalarına göre hareket edilmesi gerektiğini söylüyor.

Genel piyasa durumuna bakıldığı zaman ise 240 milyar dolara gerileyen kripto para piyasa hacmi dikkatlerden kaçmıyor Öte yandan BTC’nin 24 saatlik kaybı yüzde 5’lere kadar ulaşmış durumda.

Her an değişmekte olan Bitcoin fiyatını sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin Fiyatı

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu