AnalizBitcoinKripto Para

Bitcoin 9.500 Dolara Düştü, Daha Çok Düşecek Mi? – Tüm Soruların Yanıtı!

Bitcoin fiyatındaki düşüşün sebebi bilinmezken, yatırımcılar sorun yaşamaya başladı.

Bitcoin fiyatı düşerken, bugün 100 dolar daha değer kaybeden Bitcoin yatırımcıları ciddi bir tehdit ile karşı karşıya olup olmadıklarını sorgulamaya başladı. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının arkasında yatan nedenleri araştıran bazı kripto para sahibi yatırımcılar ise son dönemde bu tür düşüşlerin ardında neler olduğunu anlamanın mümkün olmadığı sonucuna ulaştılar.

Daha birkaç gün önce analistler kripto para birimi Bitcoin’in bu seviyeden daha düşük bir seviyeye düşmeyeceğini işaret etmiş ve 10.000 doların en iyi alım seviyesi olacağını iddia etmişti. Ancak piyasada yaşananlar gösterdi ki kripto para birimi analistleri pek fazla başarılı ve doğru tahminlerde bulunamadı ve kripto paraların nereye gideceği ve ne kadar düşebileceği hakkında kesin tahminler üretemediler. Kripto para birimlerinin değerinde ciddi bir düşüş yaşanırken, yatırımcılar 1.000 dolarlık fiyat düşüşünün Bitcoin yatırımcılarının büyük bölümünde olumsuz etki bırakabileceğini ve bunun da satış hatlarında daha fazla artış olmasına, alım hatlarında (ayrı bölümler) daha büyük düşüşlere neden olabilecek olduğunu düşündüklerini belirttiler.

Bitcoin 9.500 dolardan kendisine alıcı bulsa da kısa sürede bu fiyat seviyesinden kurtulamaması durumunda ciddi bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalmasının mümkün olup olmayacak olduğu merak ediliyor. Yatırımcıların bir bölümü 9.500 doların altına düşüş yaşanmadığı sürece hiçbir sıkıntı olmayacağını, beraberinde bunun ardından 10.500 doların üzerinde bir fiyata sahip olmasının Bitcoin için çok fazla mümkün olduğunu düşünüyor. BTC’nin değer kaybının sürmesi durumunda ise yatırımcılar satış hamlelerine daha fazla yükleneceklerini ve bunun da beraberinde kendi satışlarından ve diğer yatırımcılar ile piyasadaki büyüklerin satışları ile tetikleneceği için piyasayı bir süreliğine kabusa çevirecek fiyatlara düşürmesinin çok uzak bir ihtimalde olsa mümkün olduğunu düşünüyorlar.

Hong Kong, ABD, Çin ve diğer birçok ülkede yaşanan sorunlar ve de özellikle Güney Kore ve Japonya’nın birbiri ile son dönemde kavga ediyor olmasının kripto paralara olan güveni çok daha fazla arttırması bekleniyordu. G7 sonrasında kripto paraların değerinde düşüşler başladı ve bunun olmaması isteniyordu. Bitcoin fiyatındaki değer kaybının ardında büyük bir balinanın olabileceği de henüz bilinmese de mümkün.

Bazı kripto para sahipleri bu tür büyük düşüşlerin uzun sürmesi durumunda ciddi bir takım sorunlara neden olabilecek olduğunu ancak bunun kısa vadede değişmesi durumunda ise herhangi bir sorun olmayacağını düşünüyorlar.

BTC 9.500 dolardan alınır mı, neden riskli?

Bitcoin’i 9.500 dolar seviyesinden alabilecek ve alan cesaretli kripto para birimi yatırımcıları yok değil. Ancak herkesin alım seviyesi için düşündüğü fiyat farklılık gösterebileceği için yatırımcıların 10.000 dolar altında bir fiyat üzerinden Bitcoin almasını beklemek pek fazla doğru olmayabilir. Bunun nedeni son dönemde kripto para analistlerinin 10.000 dolardan daha düşük bir fiyata düşülmeyeceğini iddia etmeleri ve bunun ardından yine kripto para birimi analistlerinin ağızlarından çıkan son sözlerin ardından 10 saat geçmeden Bitcoin fiyatında akıl almaz 1.000 dolarlık düşüş olması bulunuyor. Yatırımcılar için 9.500 dolardan yapılacak uzun vadeli ve orta vadeli alımlar çok büyük kazançları beraberinde getirebilir. Beraberinde kripto para birimi yatırımcıları rekor kırılması duumunda orta vadede bu yılın sonunda en az 1 kat daha fazla kazanç elde edebilir ve daha fazla kazanç sahibi olabilirler.

Tüm bunlar büyük risk unsurları ve kesin olarak hiçbir kripto para analisti ve yatırımcısı neler olacağını bilmiyor ve bilemeyecek. Bu nedenle her yatırımcının piyasa durumunu, kripto para haberleri ve Bitcoin haberleri gündemini takip ederek, fiyatları da yakından takip edip karar vermesi önemli. Aksi durumda yatırımcıların kaybetmesi çok mümkün.

Bitcoin fiyatı düşerken altcoin fiyatları da düştü

Bitcoin fiyatı sadece tek başına düşmüyor. Bir domino taşı varsa bunun en önündeki taş olan Bitcoin %8 düştüğünde diğer büyük ve ilgi çeken kripto para birimi altcoinler %10+ olarak düşüyor. Bitcoin’e bağlı olan kripto para piyasasında bu tür olaylar uzun süredir piyasayı bilen yatırımcılar açısından normal olsa da bazı kripto para birimi yatırımcıları için ise bunları izah edebilmek yeni oldukları için doğru görülmeyebilir.

Altcoin fiyatlarının %10 olarak düşüş yaşadığı bir ortamda kimse bu kada şiddetli düşüş karşısında herhangi bir altcoini tercih etmek istemez. Bunun nedeni ise kripto para birimi Bitcoin dahil tüm kripto paralar düşerken neden daha fazla düşme riski varken bir kripto para birimine daha riskli fiyattan yatırım yapılsın? Bu sorunun yanıtını verebilen her yatırımcı aslında kendisini ve kendi kripto para birimlerini daha fazla koruyabilir ve kendisine daha fazla kazanç elde ettirebilir.

Bir süre içerisinde eğer 9.500 dolardan 9.400 dolara ve ardından daha düşük seviyelere bir gerileme yaşanırsa kripto para pazarında birçok yatırımcının çekileceği, panik satışların %100 oranında artacağı bir durum ile karşılaşmak mümkün hale gelebilir. Yatırımcıların kısa süre içerisinde beklediklerini bulabilmesi için balinaların harekete geçmesi ve kripto para alımları yaparak piyasayı daha fazla güçlendirmeleri gerekiyor. Aksi durumda yatırımcılar piyasada hafif hafif satışlar yapmaya devam ettikleri ve balinalar bu konuda yatırımcılara düşüş için destek olmayı sürdürdükleri sürece piyasadan doğru adımlar beklemek ve büyük devasa yükselişler beklemek pek uygun olabilir.

Kripto para birimlerinin değerindeki bu düşüşün arkasında kripto para birimi yatırımcısı olan balinaların bulunduğu, bunların daha çok düşüş istedikleri zaman yatırımcıların ne kadar alım yapararsa yapsınlar asla fiyatları yükseltemeyecekleri biliniyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiş olup, herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin fiyatı ve altcoin fiyatları sürekli değişim göstermektedir. Size daha fazla kripto para kazandıracağını iddia eden %100 kazanç garantisi verdiğini iddia eden satıcılara ve internet sitelerine inanmayın. Kripto paralarınızın korunması için hesap güvenliğinizi iyi sağlayın ve kendinizi her zaman daha güçlü şifreler ile korurken 2 aşamalı doğrulama teknolojilerinden en az 1 tanesini kullanarak hesaplarınızı koruyun. Güvenilir kripto para borsaları dışında güvenilmeyen kripto para borsalarını tek seferlik için de olsa asla kullanmayarak kripto paralarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu