Kripto HaberleriBitcoinBitcoin 9.650 Dolara Kadar Düştü!

Bitcoin 9.650 Dolara Kadar Düştü!

Takip et

Bitcoin fiyatı beklendiğinden tam tersi bir performans gösterdi ve fiyatında 9.650 dolara kadar bir düşüş yaşandı. Kripto para biriminin fiyatındaki bu değer kaybının ardında yatırımcıların büyük satışları mı var yoksa farklı bir sebep mi var henüz bilinmezken, 400 dolardan daha fazla değer kaybeden Bitcoin’in toplam 600 dolar değer kaybettiği ve sadece dakikalar içerisinde değerinden 600 doların silindiği öğrenildi. Piyasada panik havası bu kez kesin yaşanırken, bazı kripto para yatırımcıları bugün Çinli kripto para birimi yatırımcılarının piyasaya yönelik hareketlerinde yatırımlarını çekme kararı almaları ve bu konuda bazı Çinlilerin büyük oranda yatırımlarını satacaklarını açıklamasından saatler sonrasına denk geldi.

Birkaç saat önce Bitcoin 10.200 dolar seviyesine yakın seyrederken, fiyatının bir anda bu kadar düşüş yaşamasının açıklamasını isteyen bazı kripto para birimi yatırımcıları ise fiyatta yaşanan bu düşüşün nedeni hakkında soru işaretlerinin olduğunu, bu soru işaretlerinin yanıt bulmaması durumunda kısa zamanda satışların daha fazla artabilecek olduğunu ifade etti.

Bitcoin satışlarının çok daha fazla artmasının mümkün olabilecek olduğu, altcoin fiyatlarının büyük oranda düşüş yaşamasına neden olabilecek bir hamle olurken, %5 oranında altcoin fiyatlarında düşüş oldu.

Bitcoin fiyatındaki 600 dolarlık düşüş korkutucu

Bitcoin fiyatının bu kadar kısa bir zaman dilimi içerisinde böylesine 600 dolar kaybetmesi yatırımcıların aklında soru işaretlerine neden olmakta. Yatırımcılar, kripto para biriminin değerinin daha düşmesi durumunda altcoin fiyatlarında da beklenmedik düşüşler olabileceğini, tüm bunların ise kripto para yatırımcısı olarak kendilerine büyük oranda zarar verebilecek olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin fiyatıda %4 oranında yaşanan düşüş altcoinlerin bir kısmında %5 olarak düşüşe sebep oldu ve en fazla değer kaybeden ise altcoinler olmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları