BitcoinHaberler

Bitcoin 9 Haftadır Kırmızı Ancak Bu Yatırımcılar BTC Satmadı, İşte Maliyetleri!

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin‘in tarihinde görülmemiş şekilde 9 hafta ardı ardına düşmesi yatırımcıları üzse de, önümüzdeki haftalara ilişkin umutlar yükseliyor.

Yükselirken sık sık düzeltme yapan Bitcoin’in düşerken de bir düzeltme yapmasını ve yukarı yönlü bir hamlesini bekleyen pek çok yatırımcı önümüzdeki haftadan umutlu.

TerraUSD’de yaşanan çöküşün market üzerindeki psikolojik etkisi yavaş yavaş dağılırken daha önce aktardığımız RSİ’daki pozitif uyumsuzluklar da beklentileri güçlendiriyor. Bunun için ilk olarak 29600$ (günlük ma20) üzerinde kapanışları takip edeceğiz.

Grafiğe baktığımızda 27700$ bölgesi korunduğu sürece 35.000$ ve 37.500$ seviyelerine kadar gelebilecek bir tepki beklenebilir.

Bitcoin’de satış baskısının son dönemde madencilerden geldiğini aktarmıştık.

Fiyattaki geri çekilmeye ve marketteki korkuya rağmen bazı kurumsal yatırımcıların Bitcoin‘lerini satmadığını ifade eden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju şunları söyledi:

“2020’de Bitcoin satın alan kurumsal yatırımcılar henüz BTC satmadı.

Coinbase’den çıkan ve çoğu aynı oranda BTC tutan cüzdanlar hala tutuyor.

Bunların Bitcoin başına maliyeti 23.000$

Kaynak: Ki Young Ju

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu