AnalizBitcoin

Bitcoin 9000 Dolarda Tutunabilecek Mi?

Bitcoin fiyatı 9000 dolar desteğinde işlem görüyor.

Nexo

9000 doların altına düşmesi ile düşüş trendine giren ve geçtiğimiz günlerde 7300 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, piyasadan milyarlarca doların çıkışına ve birçok yatırımcının piyasaya küsmesine sebep olmuştu. Son 24 saat içerisinde yaklaşık 3000 dolar artış yaşayan BTC, 10.300 dolar seviyesine kadar yükselse de şu anda 9100 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Her ne kadar bu kadar hızlı yükselişin arkasında manipülatif etkenler olduğu düşünülse de fiyatların bu kadar ciddi bir şekilde artması Bitcoin’in adeta tüm dünyada bir kez daha “reklamını” yaptı. Tüm dünyada Google aramalarında ve sosyal medya kanallarında “Bitcoin” kelimesi yüzde 80 oranında artış yaşadı.

Buna bağlı olarak piyasaya uzun süre yatırım yapmayan ya da hiç yatırım yapmamış olan birçok yatırımcı bu yükselişten sonra piyasaya ciddi anlamda sıcak para girişi yaptı ve yapmaya devam ediyor.

Öyle ki yükselişten önce 205 milyar dolar seviyelerinde olan kripto para piyasa hacmi bu alım hacimlerinden sonra yeni yatırımcıların da piyasaya girmesi ile 245 milyar dolarlara kadar fırladı.

An itibarı ile yatırımcıların dikkat etmesi gereken konu 9000 dolar desteği. Daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi Bitcoin’in 9000 doların üstünde kalması trendi yükseliş yönüne çevirerek ciddi bir boğa sezonunu başlatabilir. Bu süreçte haftalık  olarak BTC’nin 9000 dolar üzerinde kapanması durumunda hafta içinde de artışların sürmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı