BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Alana Vatandaşlık Bedava!

El Salvador Bitcoin kararlılığını sürdürüyor.

Bitcoin’e olan sevgisi ve desteği ile bilinen El Salvador’un Başkanı Nayip Bukele’den yabancı yatırımcılara vatandaşlık verilmesi teklifi geldi.

Bukele, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, El Salvador kongresine bir dizi (52 adet) yasal reform gönderileceğini söyledi.

Bu reform tekliflerinden en dikkat çekeni ise ülkeye yatırım yapan yabancılara yaptıkları yatırım karşılığında vatandaşlık verilmesi oldu.

Reform tekliflerinin arasında bürokrasinin azaltılması, vergi teşviklerinin oluşturulması ve yeni menkul kıymet yasaları gibi konular da bulunuyor.

Planının El Salvador’u “özgürlük cenneti” yapacağını belirten Bukele, planının aslında çok basit olduğunu ve dünyadaki zorbalığı kaldıracağını ifade etti.

Bukele geçtiğimiz yıl, El Salvador’un ülkesinin önerdiği Bitcoin fonuna yatırım yapan yatırımcılara hızlı vatandaşlık sunmayı planladığını da söylemişti.

Bu bağlamda El Salvador başkanının bu hamlesi yabancı yatırımcılara vatandaşlık verme konusundaki ilk adımı değil.

Tron kurucusu Justin Sun, Bukele’nin paylaşımını beğenerek, plan hayata geçirildikten sonra kendisinin de yatırım yapmak istediğini söyledi.

El Salvador’un Bitcoin Kararına Tepkiler Gelmeye Devam Ediyor!

Eylül ayında Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador hem ekonomik açıdan güçlü olan ABD hem de IMF tarafından tepki almıştı.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de bir senatör grubu, El Salvador’un BTC’yi yasal bir ihale olarak benimsemesinden kaynaklanan riskleri azaltmak amacıyla yasa tasarısı sunmuştu.

Bitcoin destekçisi Bukele, yeni yasaya tepki göstererek, ABD senatörlerini “boomer” olarak nitelendirdi.

İlgili Haber
Nayib Bukele'den Kripto Para Yasa Tasarısına Sert Cevap!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu