Bitcoin

8.000 Dolarda İşlem Gören Bitcoin Alınabilir Noktada Mı?

Bitcoin 8.000 dolardan alınabilir bir yatırım aracı mı? Genel görüş ne yönde?

Bitcoin fiyatı 8.000 dolara yakın bir noktada ve bu fiyat seviyesi birçok kripto para birimi yatırımcısı için pek de iyi bir fiyat seviyesi olarak görülmüyor. Bitcoin beklendiğinden öte daha çok sayıda kripto para birimi yatırımcısının ilgisini son dönemde çekmeye başlamıştı ki bu hafta başlayan bu düşüşler birçok kripto para sahibinin tepkisine sebep oldu. Bitcoin 8.000 dolardan alınır mı, yoksa satılır mı? Bu konuda son günlerde uzmanlar fiyatın daha da fazla düşecek olduğu iddialarını destekliyor ancak bazıları ise tam tersi fiyatın daha da fazla yükselebileceğini destekleyerek yatırımın ancak bu noktada yapılırsa kazanç getirebilecek olduğunu düşünüyor.

Bitcoin yatırımcıları son yıllarda istenmeyen dönemlerden geçmiş olsalar da bir şekilde o dönemlerden kurtuldular. Öyle veya şöyle Bitcoin yatırımcıları her zaman için kötü ve kabus dolu zararlar ile geçen günlerden kurtulsalar bile bunu gelecekte de yaşamaya devam edeceğinin çok iyi farkındaydılar.

Bitcoin almak kısa vadede İyi bir yatırım olmayacak!

Bitcoin almak bu dönemde kısa vadeli olarak bekleneni vermeyebilir ve 8.000 dolardan yatırım yapanlar kısa vadede kazanç elde edemeyebilir. Kısa vadeli olmayan ve acil ihtiyacı olanların bu dönemde satış yapıp yapmama kararı kendisine kalmış olsa da yatırımcılar bu dönemde ne alım, ne de satışları tercih etmemeli. Uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısı bile bu dönemde yatırım yerine bir süre daha zaman geçmesini bekleyip yeni yatırım yapmalı.

Bu çalkantılı piyasaya kısa vadeli tahmin yapmak neredeyse imkansız olarak değerlendiriliyor. Ancak orta ve uzun vadeli bir yatırım söz konusuysa uzmanlar BTC’nin bu seviyelerden alınabileceğini ve yükselişlerin önümüzdeki günlerde ve aylarda başlayacağını öngörüyor.

Genel görüş 2020 Mayıs ayında olması beklenen Bitcoin halving olayının erken fiyatlanmasının yıl sonunda ve 2020 başında görülecek olması.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiştir. Yatırım kapsamı veya önerisi olarak uygulanamaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu